Burger King oficjalnie ogłosił, że będzie przyjmować płatności w Dogecoinach. Jest tylko jeden mały haczyk…

Dogecoin bez wątpienia był (i de facto nadal jest) jednym z największych fenomenów tego roku na rynku kryptowalut. Dzięki dosłownie kilku tweetom Elona Muska, jego wartość poszybowała w górę o niemal 10000%. Co prawda największy boom już przeminął i cena nieco spadła, ale dalej jest imponująco wysoka.

Tymczasem, Burger King w Brazylii ogłosił, że będzie przyjmować płatności Dogecoinem. Niestety, oferta jest dość mocno ograniczona – możemy kupić w ten sposób tylko jedną specjalną kanapkę. W dodatku uczciwie ostrzegamy: może wam zupełnie nie smakować!

Zobacz też: Sapphire INCA CS-14 S – testujemy koparkę kryptowalut

Za Dogecoina w restauracjach Burger King kupimy po prostu Dogpera. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Dobrze przypuszczacie, specjalny przysmak dla naszych czworonożnych przyjaciół. Ciężko się nie zgodzić, że to idealny produkt, który możemy kupić za walutę sygnowaną twarzą psa Shiba Inu, prawda?

Pomimo tego, że to oczywisty żart i kampania marketingowa, to na dość sporą uwagę zasługuje to, że Burger King stworzył dość przyjemny i intuicyjny system płatności. Wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową, na której znajdziemy adres portfela Dogecoin. Po przelaniu na niego odpowiedniej kwoty (ze względu na wahania kursu aktualizowaną jest co 30 minut) otrzymamy kod QR do zeskanowania przy kasie.

Tak więc, żarty żartami, ale Burger King wykorzystał w swojej kampanii marketingowej naprawdę ciekawą technologię, która z powodzeniem może zostać przeskalowana również do innych krajów i na inne produkty. Pozostaje tylko pytanie, czy będą w ogóle chcieli ją rozwijać. Niestety – wątpliwe.

Zobacz też:
Shiba Inu, rywal Dogecoina, trafi na jedną z największych giełd na świecie
Twórca Ethereum zainwestował w Dogecoina. Zarobił miliony dolarów
Elon Musk planuje rozwijać kryptowalutę Dogecoin