• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Snapchat dodał kolejną ciekawą funkcję do swojej aplikacji. Wbudowana mapa podpowie nam już, co warto zobaczyć i gdzie warto wstąpić.

Ciężko ostatnio przegapić fenomen Snapchata. Aplikacja jest obecna na rynku już od całkiem dawna i mogłoby się wydawać, że czasy jej świetności przeminęły kilka dobrych lat temu. W końcu konkurencyjne serwisy zdążyły już skopiować niemal każdą ich funkcję, w tym flagowe znikające zdjęcia.

Tymczasem, Snapchat ma się lepiej niż kiedykolwiek. Całkiem niedawno pochwalili się rekordowym w historii wynikiem – 293 milionami aktywnych dziennie użytkowników. Takie liczby zapewniają im miejsce w zdecydowanej czołówce social mediów. Co spowodowało tak duży sukces? Zdaniem analityków ciągły rozwój i wprowadzanie coraz to nowszych i ciekawych funkcji. Snap to już dużo więcej niż same zdjęcia.

Zobacz: Drukarka do zdjęć z telefonu – najlepsze modele

Najnowsza aktualizacja bardzo mocno ulepszyła jedną z najchętniej używanych funkcji – Snap Map. Jest to po prostu internetowa mapa, na której możemy zobaczyć lokalizację naszych znajomych. To bardzo wygodne i sprytne rozwiązanie, szczególnie popularne wśród młodzieży. Dzięki temu, możemy bardzo łatwo znaleźć znajomych na mieście bez konkretnego umawiania się.

Już wkrótce, na Snap Map znajdziemy również kilka innych ciekawych rzeczy. Snapchat zaprezentuje nam też ciekawe miejsca i zabytki do zobaczenia w okolicy, oraz najlepsze restauracje czy muzea. W dodatku, będziemy mogli też przeczytać opinię innych użytkowników o wybranych miejscach. W skrócie – to Google Maps dla nieco młodszych użytkowników.

Oczywiście, otwiera to rewelacyjne wręcz możliwości marketingowe przez firmą. Z pewnością wybrane lokale bardzo chętnie zapłacą, żeby znaleźć się w proponowanych lokalizacjach, prawda?

Zobacz też:
Snapchat się zmienia – zobaczcie nowe funkcje
Instagram coraz bardziej zmienia się w platformę zakupową
Nowe okulary Snap AR zapewnią rewelacyjne wrażenia

Oceń ten post