• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Karty graficzne mają długą historię i najwyraźniej okazało się, że wystarczająco długą, aby powstało muzeum GPU. Chiński producent sprzętu Colorful, wraz z Nvidią, ogłosił otwarcie pierwszego na świecie muzeum historii GPU. Doskonały pomysł!

Muzeum znajduje się w Shenzhen New Generation Industrial Park, gdzie niedawno siedzibę miała firma Colorful. Zawiera wizualną historię ewolucji GPU, począwszy od lat 80. XX wieku do dnia dzisiejszego.

muzeum gpu stanowisko gracza

W muzeum GPU znajdziemy karty graficzne uważane za jedne z najważniejszych w branży. To m.in. pierwsza karta Nvidia GeForce, jak i GeForce 256. Nie brakuje też kart ATI, w tym Rage Fury Maxx, czy Rage 128 Pro. Dodajmy, że były to karty ATI, a firmę ATI przejęło później AMD i dlatego obecnie nie ma już ATI Radeonów, lecz AMD Radeony. Poza tym, w muzeum są też karty IBM, 3Dlabs, Intel, S3, Trident, 3Dfx i innych producentów. Wszystkie zostały posortowane według roku wydania.

Ranking: Skracanie linków

W muzeum istnieje również sekcja poświęcona historii i osiągnięciom chińskiego e-sportu. Są też stanowiska do wypróbowania możliwości obecnych kart graficznych. Przykładowo goście mogą skorzystać z zaawansowanego symulatora wyścigów z kilkoma wyświetlaczami 8K i dodatkami, takimi jak kierownica, pedały, fotel gamingowy itp. Jest również “kokpit VR”, dzięki któremu przetestujemy możliwości wirtualnej rzeczywistości.

Ranking: Platformy streamingowe

Colorful podaje, że muzeum jest już ukończone, ale nie można go jeszcze odwiedzić. Będzie to możliwe dopiero w najbliższych tygodniach.

Zobacz też:
Tesla Model S ma wbudowany procesor i GPU od AMD do gier
Karty graficzne niezwykle popularne dzięki kryptowalutom i pandemii

Źródło: TechSpot.com

Oceń ten post