• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Ubisoft postanowił wskrzesić swoją markę Rocksmith. Ich najnowszy serwis, Rocksmith+ nie będzie wymagał jednak jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu.

Rocksmith to wydana już ponad 10 lat temu gra, będąca niejako odpowiedzią na popularne Guitar Hero. W odróżnieniu jednak od niego, zamiast kontrolera udającego gitarę, wykorzystywała ona całkowicie pełnoprawny sprzęt. Wystarczyło podpiąć instrument do komputera specjalnym adapterem, aby móc zacząć uczyć się wybranych utworów.

Gra została bardzo ciepło przyjęta przez krytyków. Wszyscy dość zgodnie zauważyli, że było to raczej narzędzie do nauki gry na gitarze i basie niż zwykła gra. Wszystkie umiejętności nabyte w Rocksmith mogliśmy natychmiast przenieść do „prawdziwego życia”.

Zobacz: Tanie monitory gamingowe – najlepsze modele

Ubisoft ogłosił, że reaktywuje markę, już wkrótce ukaże się zupełnie nowy produkt – Rocksmith+. Tym razem jednak, będzie to już po prostu narzędzie do nauki gry na gitarze, nie znajdziemy w nim żadnego elementu gamifikacji. W dodatku, program będzie dostępny w ramach miesięcznej subskrypcji.

Rocksmith+ będzie wykorzystywał jako kontroler po prostu nasz telefon, a konkretniej jego mikrofon. Na jego podstawie, aplikacja będzie w stanie dawać nam w czasie rzeczywistym wskazówki co do naszej gry i oceniać, jak poprawnie wykonujemy dane utwory muzyczne.

Ubisoft zapowiada też, że Rocksmith+ naprawi jeden z większych problemów swojego poprzednika. Tym razem w bazie danych ma być naprawdę dużo utworów. Pierwsza wersja miała niestety bardzo ubogą bibliotekę.

Na ten moment, nie znamy niestety ceny ani daty premiery. Możecie jednak spróbować zapisać się do otwartej bety pod tym linkiem.

Zobacz też:
Moog rozdaje za darmo swoje najpopularniejsze instrumenty na iOS
Mooer Audio GTRS S800 – gitara i perkusja w jednym!?
Sony Motion Sonic to zupełnie nowa opaska dla muzyków

Oceń ten post