Discord to bez wątpienia ulubiony komunikator wszystkich graczy. Zauważyło to również Sony, trwają więc prace nad integracją aplikacji bezpośrednio z konsolami PlayStation.

Jakiś czas temu świat obiegła informacja, że Microsoft planuje kupić Discorda za nieco ponad 10 miliardów dolarów. Pomimo tego, że oferta była naprawdę bardzo hojna (biorąc pod uwagę wyniki finansowe firmy), postanowili ją odrzucić. Jak widać plany były nieco inne.

Discord woli współpracę niż sprzedaż

Zamiast na sprzedaż firmy, Discord stawia na nowe partnerstwa biznesowe. Pierwszym z nich będzie współpraca z Sony, dzięki której komunikator zostanie domyślnie zintegrowany z konsolami PlayStation. Oczywiście dla popularnego komunikatora oznacza to też bardzo duże dofinansowanie od cyfrowego giganta.

Zobacz: PS5 Digital Edition – dlaczego powinieneś kupić właśnie tę wersję?

Jak nietrudno się domyślić, najbardziej z tego wszystkiego ucieszą się jednak gracze. Większość z nich i tak korzysta już z Discorda, niemniej przy rozgrywce na PlayStation jest to dość mocno utrudnione, wielu z nich używa do tego na przykład telefonu.

Nie wiadomo jeszcze, jak ma przebiegać wspomniana integracja. Być może otrzymamy po prostu pełnoprawną aplikację Discord wbudowaną w nasze konsole. Możliwe jednak, że będzie to dość mocno okrojona wersja pozwalająca jedynie na wiadomości tekstowe i chat audio. Niemniej, obie z nich i tak będą znacznym ulepszeniem.

Discord nie wydał w tej kwestii na razie żadnego oficjalnego oświadczenia. Sony zapewniło za to, że „obie firmy ciężko pracują nad dołączeniem Discorda do PlayStation Network”. Z pewnością już wkrótce poznamy znacznie więcej szczegółów.

Zobacz też:
Discord odrzucił ofertę Microsoftu. Pozostaną niezależną firmą
Discord zbanował aż 260 tys. użytkowników w niecałe pół roku
PlayStation 5 to najszybciej sprzedająca się konsola w historii USA