• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Netflix kontynuuje swoją przygodę z grami mobilnymi. Tym razem wypuścili Arcanium: Rise of Akhan, czyli klona popularnego Hearthstone’a.

Choć dla wielu użytkowników może to być sporym zaskoczeniem, to Netflix całkiem aktywnie inwestuje w gry. Jak na razie stawiają tylko i wyłącznie na produkcje mobilne. Ciężko im zresztą się dziwić – wymagają małego nakładu pracy, a granie na telefonie cały czas rośnie na popularności. Niemniej, nie udało im się jeszcze stworzyć tytułu, którzy przyciągnąłby miliony graczy.

Wygląda więc na to, że Netflix postanowił spróbować czegoś nowego. Tym razem wykupili prawa do istniejącej już od dawna gry. Arcanium zadebiutowało po raz pierwszy na Steamie już w 2020. Po raz pierwszy zagramy w nie jednak na telefonach.

Zobacz: Telewizor 65 cali – najlepsze modele

Pod względem samej rozgrywki mówimy tutaj o czymś w rodzaju Hearthstone’a z dodatkową fabułą. Jest to dość prosta karcianka dostępna jedynie w trybie single player. Dotychczasowe oceny graczy są raczej pozytywne – szału nie ma, ale jest dość przyjemnie.

Czy Netflix planuje kontynuować ten trend i już wkrótce naprawdę zmieni się w pełnoprawną platformę medialną z grami wideo? Prawdopodobnie tak! Plany firmy są dość ambitne i od dawna znane. Seriale i filmy już im nie wystarczają.

Pozostaje tylko pytanie, czy użytkownicy chcą w ogóle gier na Netflixie? Dotychczasowe premiery nie cieszyły się zbyt dużym powodzeniem. Być może była to kwestia słabej reklamy – podczas logowania się do platformy nie ma żadnych informacji na ich temat.

Zobacz też:
Netflix podnosi ceny. Polska (jak na razie) bezpieczna
Netflix wprowadza własne gry. W dodatku tylko w Polsce
Samsung Odyssey Ark – największy monitor gamingowy świata

Oceń ten post