Apple Music pracuje nad wdrożeniem bezstratnego formatu muzyki (HiFi) do swojej aplikacji. Prawdopodobnie otrzymamy go już we wrześniu.

Bezstratne przesyłanie muzyki to bardzo ważna rzecz dla wszystkich melomanów. Po co nam nawet najlepszy sprzęt grający, jeśli serwis, z którego słuchamy nie jest w stanie zapewnić nam muzyki w dobrej jakości, prawda?

Już jakiś czas temu problem ten został zauważony przez największe platformy streamingowe do muzyki. Spotify ma w swojej ofercie plan HiFi już kilku miesięcy (chociaż dalej bardzo ograniczony pod względem dostępności), Tidal i Deezer również nie pozostają w tyle.

Zobacz: Najlepszy głośnik bezprzewodowy – jak wybrać?

Jak odkrył portal 9to5Mac, Apple Music najprawdopodobniej już wkrótce dołączy do tego grona. W kodzie iOS 14.6 w wersji beta znaleziono fragmenty kodu odnoszące się do bezstratnej kompresji muzyki. Niestety, firma usunęła już te części, twierdząc, że nastąpiła pomyłka.

Niemniej, coś wyraźnie jest na rzeczy. Kilka tygodniu temu, serwis Hits Daily Double opublikował niepotwierdzoną plotkę, że Apple Music wystartuje ze swoim planem HiFi w ciągu kilku miesięcy. Zgodnie z nią, miał dodatkowo kosztować jedynie 10 dolarów miesięcznie.

Ciężko zatem uwierzyć, że obie te rzeczy były wynikiem przypadku. Najprawdopodobniej, Apple Music zaprezentuje więc swój nowy plan HiFi razem z wejściem na rynek nowych słuchawek AirPods. Byłaby to świetna reklama dla firmy i doskonałe zaprezentowanie możliwości ich nowego sprzętu.

Niestety, na tę chwilę równie dobrze faktycznie mogą być to plotki. Wszystkiego dowiemy się w nadchodzących tygodniach.

Zobacz też:
Ile Apple Music płaci artystom? O dziwo, więcej niż Spotify!
Spotify pozwoli słuchać muzyki w jakości HiFi
THX Onyx – czyli przetwornik DAC do telefonu na USB-C

Źródło: Engadget