• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Discord Nitro zmienia swoje ceny. Niestety, za abonament zapłacimy ponad dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku!

Ciężko nie zauważyć, że Discord to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Powstał on co prawda z myślą o graczach, ale podczas pandemii COVID-19 bardzo szybko zyskał uznanie również innych grup. Okazało się, że sprawuje się on doskonale w organizacji pracy czy nawet dla grup znajomych. Dedykowane kanały i osobne serwery sprawiają, że jest on znacznie bardziej zorganizowany niż Messenger czy WhatsApp i jest po prostu bardzo realną konkurencją dla Slacka.

Oczywiście, Discord jest w 100% darmowy i nie potrzebujemy nawet rejestrować się w nim numerem telefonu. Najbardziej wymagający użytkownicy mogą jednak wykupić specjalny abonament, czyli Discord Nitro. Umożliwia nam on skorzystanie z kilku ciekawych benefitów. Przede wszystkim, możemy dzięki niemu udostępniać pliki do 500 a nie do 100 MB. Dodatkowo, poprowadzimy dzięki niemu transmisję wideo w znacznie wyższej rozdzielczości. Oprócz tego mamy do dyspozycji liczne opcje personalizacji profilu, naklejki czy nowe emoji.

Dotychczas, Discord Nitro kosztował po prostu 19,99 złotych miesięcznie lub 199,99 zł rocznie. Niestety, firma zdecydowała się na bardzo drastyczne podwyższenie cen. Za miesiąc abonamentu zapłacimy już 47,99 zł a za rok 479,99 zł. Ciężko nie zauważyć, że cena skoczyła do poziomu, który ciężko wytłumaczyć inflacją czy niskim kursem złotego. Pozostaje tylko pytanie, czy Nitro w takiej formie ma w ogóle jakikolwiek sens – stało się wyraźnie zbyt drogie w stosunku do oferowanych funkcji.

Zobacz też:
Discord jest już zintegrowany z PlayStation Network
WhatsApp chce wprowadzić chaty grupowe na wzór Discorda
Messenger pomoże nam przy dzieleniu rachunku ze znajomymi

1/5 - (1 vote)