• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 tygodnie temu

Mark Zuckerberg chwali się sukcesem Threads. Platforma ma już cały rok i wciąż rośnie w siłę!

Serwis Threads wystartował 5 lipca 2023 roku. Początkowo było trochę dziwnie, bo nie wystartował wcale w UE z obawy o ustawę DMA. Od grudnia mamy jednak do niego pełen dostęp i widzimy w Instagramie bardzo agresywne reklamy w postaci połowy wpisów innych użytkowników. A aby przeczytać całość trzeba oczywiście zainstalować aplikację. Strategia najwidoczniej działa.

Threads stał się najszybciej rosnącą usługą w historii w ciągu tygodnia od uruchomienia, bijąc rekord dotychczas należący do ChatGPT a wcześniej do PokemonGo. Istniało ryzyko, że miliony użytkowników zainstalowały aplikację z ciekawości, ale szybko ją porzucą, jak miało to miejsce w przypadku Google+ dekadę temu. Jednak Threads nieustannie rośnie.

Mark Zuckerberg poinformował, że Threads ma obecnie 175 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Jeszcze w kwietniu liczba ta wynosiła 150 milionów, a w lutym 130 milionów, co pokazuje stabilny wzrost. Oczywiście, to ze Zuckerberg się chwali to naturalna rzecz – warto jednak pamiętać, że nie znamy wielu faktów.

Po pierwsze, Twitter, przepraszam, X, ma 600 milionów, wciąż są daleko w tyle. Po drugie nie wiadomo jak aktywni są użytkownicy. A jest różnica między kimś kto da jedno „serduszko” na miesiąc a napisze 5 postów dziennie, prawda? Niemniej trzeba przyznać – Threads wychodzą z próby czasu dość zwycięsko i Meta może mieć powód do dumy. Wyczuli idealnie słabość rywala i celnie zaatakowali.

Zobacz też:
X, czyli dawny Twitter będzie pobierać opłaty od użytkowników
Meta może zostać ukarana gigantyczną karą przez UE
Meta kupiła pół milion kart graficznych

Oceń ten post