• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 tygodnie temu

Disney zainwestował półtora miliarda dolarów w Epic Games. To bardzo odważne wejście z ich strony na rynek gamingowy.

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Disney idzie na całość i wchodzi na rynek gamingowy. Nie przejęli wcale EA jak sugerowały to plotki, ale zainwestowali 1,5 miliarda dolarów w Epic Games. Planują rozwijać historie Disneya, Star Wars, Marvela czy Pixara w ramach całkowicie nowego doświadczenia, głównie w słynnej grze Fortnite. Tim Sweeney, CEO Epic Games, oficjalnie zapowiedział też, że obie firmy pracują już nad nowym ekosystemem, którego głównym celem jest połączenie światów Disneya i Fortnite.

Co ciekawe, nie wiemy jednak jak prezentuje się obecnie nieco bardziej formalna strona Epic Games. Półtora miliarda dolarów to olbrzymia inwestycja i Disney na pewno stał się jednak z większych akcjonariuszy. A dotychczas to Tencent miał 40% udziałów w firmie a Sony nieco ponad 5%. Obie strony nie ujawniają jednak więcej szczegółów.

Sprawdź: Mysz gamingowa – najlepsze modele

Zdecydowanie pokazuje to dwie rzeczy. Po pierwsze, Epic chce rozszerzenia Fortnite poza samo Battle Royale. Wzkazują na to od dawna koncerty, partnerstwo z LEGO czy inne akcje znacząco wychodzące poza pierwotny koncept. Disney widzi natomiast potencjał w grach komputerowych i chce rozwijać je w nieco innym kierunku, być może zbliżonym nawet do wymarzonego prze Marka Zuckerberga metaverse.

Obie firmy nie ukrywają też jednego. Ważną rolę mają pełnić zakupy w metaverse, czyli kolejne mikropłatności. Ale cóż, rynek gamingowy rozwija się od dawna właśnie w tym kierunku.

Zobacz też:
Disney+ zabroni dzielić się kontem ze znajomymi
Epic Games wygrywa w sądzie z Google! Historyczne zwycięstwo!
Disney wybiera się na zakupy – chcą przejąć EA?

Oceń ten post