Valve ogłosiło, że największy e-sportowy turniej na świecie, czyli Dota 2 The International powróci już 5 sierpnia. W puli nagród znajdzie się 40 milionów dolarów.

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, czy e-sport to zabawa, czy może poważna dyscyplina, The International powinien rozwiać nieco wasze wątpliwości. Nie tylko przyciąga on co roku miliony widzów, ale zawodnicy mogą liczyć na nagrody nie odbiegające ani trochę od tych w tradycyjnym sporcie.

The International, czyli największe zawody w popularną grę typu MOBA – Dota 2 były organizowane przez Valve co roku już od 2011. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, jak bardzo rosła pula nagród. W 2011 było to 1,6 miliona dolarów (co jak na tamte czasy już robiło niesamowite wrażenie!). W 2019 były to już 34 miliony.

Zobacz: Monitor gamingowy do 1500zł – najlepsze modele

Niestety, jak możecie już przypuszczać, w 2020 zawody się nie odbyły. Powodem była oczywiście pandemia COVID-19, która uniemożliwiła ich bezpieczne przeprowadzenie.

Na szczęście dla graczy, Valve ogłosiło niedawno, że The International 2021 odbędzie się już ze 100% pewnością. Niestety, nie wiadomo jeszcze w jakiej formie. Rozsądne będzie jednak założenie, że publiczność będzie mogła uczestniczyć w nim jedynie zdalnie.

Oczywiście, jak właściwie co roku, znów został pobity rekord puli nagród. Tym razem, najlepsze drużyny podzielą się zawrotną kwotą 40 milionów dolarów! Jeśli brakuje wam porównania, najlepsza drużyna piłkarska w naszej Ekstraklasie może liczyć na niecałe 5 milionów złotych. Kwota robi więc niesamowite wrażenie.

Zobacz też:
Netflix pokazuje trailer Dota: Dragon’s Blood. Jest na co czekać?
Olympic Virtual Series, e-sport trafia na Igrzyska Olimpijskie!
E-sport rośnie w siłę. Turnieje z coraz większą oglądalnością