• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

eBay zapowiedział nowy dodatek do swojej aplikacji mobilnej. Będziemy mogli za jej pomocą zeskanować i sprzedać kolekcjonerskie karty. Jak na razie, jedynie Magic: The Gathering.

Macie może jakieś stare karty Pokemon w domu? A może zakurzoną i zapomnianą kolekcję Magic The Gathering? Lepiej się jej dobrze przyjrzyjcie, niektóre karty mogą być warte majątek!

Z tym majątkiem to naprawdę nie jest żart. Holograficzna karta Pokemon z Charizardem z 1999 roku została sprzedana w 2017 za 55 tysięcy dolarów! Niektóre rzadsze japońskie edycje z Pikachu przekroczyły za to magiczny pułap 100 tysięcy.

Sprawdź też: Fajne gadżety na prezent

Jeszcze lepiej wygląda sytuacja z Magic The Gathering. Jeśli mamy kolekcję z lat 90, czy nawet początku nowego milenium, to regularnie możemy spotkać tam karty warte tyle, co całkiem przyzwoity samochód. Ot, chociażby Black Lotus za 75 tysięcy dolarów, czy Volcanic Island za niecałe 20.

eBay postanowił pomóc nam nieco pozbyć się naszych kolekcji i zarobić trochę pieniędzy. Nowa wersja aplikacji mobilnej ma wbudowany skaner kart. Wystarczy, że zrobimy jej zdjęcie, a eBay sam zidentyfikuje i wstępnie wyceni nasze skarby.

Oczywiście, w dalszym ciągu użytkownicy będą musieli podać część niezbędnych informacji, takich jak stan karty, konkretna edycja czy przede wszystkim cena, która nas interesuje.

Nowa funkcja trafi do aplikacji eBay w ciągu najbliższych dni. Jak na razie, będzie wspierała jedynie Magic The Gathering. Pokemony i Yu-Gi-Oh! zostaną dodane jednak już w maju.

Na co więc czekacie? Zajrzyjcie na strych i sprawdźcie czy stare pudełka z zabawkami nie kryją skarbów wartych małą fortunę.

Zobacz też:
Wojny botów – entuzjaści kontra naciągacze z eBay
Scalperzy: prasa traktuje nas nie fair, jesteśmy wartościową branżą
Nvidia sprzeda kopalni bitcoinów karty graficzne CMP za 30 mln dol.

Źródło: The Verge

Oceń ten post