• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

To prawdopodobnie najdziwniejsza wiadomość jaką dzisiaj usłyszycie. Ed Sheeran zagra wirtualny koncert wewnątrz mobilnej gry Pokemon Go.

Pandemia COVID-19 bardzo wyraźnie pokazała nam, że niektóre wydarzenia mogą być organizowane z lepszym lub gorszym efektem w formie wirtualnej. Twórcy gier wpadli więc jakiś czas temu na pewien bardzo nietypowy pomysł – koncerty wewnątrz gry. Oczywiście pionierem w tej kategorii był Fortnite, gdzie wystąpiły takie gwiazdy jak Travis Scott czy Ariana Grande.

Wygląda na to, że już wkrótce na coś bardzo podobnego zdecyduje się również Niantic. W ich najpopularniejszej grze, czyli w Pokemon Go wystąpi Ed Sheeran promujący swoją nową płytę. Niestety nie wiemy jeszcze jak to wszystko ma w ogóle wyglądać. W grze pojawi się wirtualny awatar? Otrzymamy dostęp do nagranego wcześniej wideo? Na ten moment jest więcej pytań niż odpowiedzi.

Zobacz: Gogle VR – najlepsze modele

Dość zabawnym akcentem jest również to, że w grze pojawią się specjalnie tej okazji Squirtle w okularach przeciwsłonecznych. Ed Sheeran przyznał, że to jego ulubione Pokemony i bardzo by chciał, żeby zostały jego widownią na wirtualnym koncercie.

Jakkolwiek to wszystko absurdalnie by nie brzmiało, to wyraźnie wynika z tego jedna rzecz. Niantic faktycznie stawia na metaverse i zamierza stać się jednym z najważniejszych graczy na tym rynku. Z pewnością więc Ed Sheeran w Pokemon Go będzie pewnego rodzaju pokazem technologii i możliwości. Co by nie mówić, kolaboracja jest naprawdę ciekawa.

Zobacz też:
Pokemon Go podpisało umowę partnerską ze stacjami Circle K
Niantic kupił Scaniverse – twórców skanera LiDAR na iPhony
Project Cambria – Meta (Facebook) zapowiada nowe gogle VR

Oceń ten post