• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Facebook, a raczej Meta, planuje wypuścić nowe gogle VR. Project Cambria będzie najbardziej zaawansowanym zestawem ich produkcji.

Gigant social-mediów stawia na VR – wiedzieliśmy o tym już od dawna, ale wczorajsza konferencja pokazała nam, że wcale nie żartują. Firma zmieniła oficjalnie swoją nazwę na Meta i zaprezentowała pierwsze próbki swojego metaverse, czyli wirtualnego świata. Przy okazji, dowiedzieliśmy się też sporo o przyszłości Oculusa.

Przede wszystkim, Oculus odchodzi do lamusa. Facebook zrezygnował już z nazwy tych produktów. Wszystkie nowe modele, będą nazywały się po prostu Meta Quest. Ale ta zmiana jest tylko i wyłącznie kosmetyczna. Znacznie ciekawiej wygląda zapowiedź nachodzących gogli, czyli Project Cambria.

Zobacz: Gogle VR – najlepsze modele

Nowe gogle VR będą prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem dostępnym na rynku. Meta zadbała o to, żeby możliwości Project Cambria wykraczały znacznie ponad to, co znamy chociażby z Oculus Quest 2.

Przede wszystkim, Project Cambria będą w stanie odwzorowywać mimikę naszej twarzy. Biorąc pod uwagę to, jak ma działać multiverse, wydaje się to wręcz doskonałym rozwiązaniem. Dodatkowo, firma zapowiedziała też, że będziemy w stanie odczuwać w nich znacznie lepiej perspektywę i odległości. Jak planują to osiągnąć – jak na razie nie wiadomo.

Warto też dodać, że nad nowymi goglami VR będzie pracowało przynajmniej kilka firm. Facebook (a raczej Meta, ciężko się jeszcze przyzwyczaić) stawia tym razem na podwykonawców. Niestety nie znamy jeszcze ani oficjalniej nazwy ani daty premiery.

Zobacz też:
Facebook oddał gogle VR Oculus Go w ręce użytkowników
Gogle VR mogą wyleczyć zeza i leniwe oko u dzieci?
Gogle VR, wiatraki i siłowniki, czyli symulator skoków spadochronowych firmy Fin

Oceń ten post