• Ostatnia modyfikacja artykułu:12 miesięcy temu

Elon Musk ustąpi wkrótce ze stanowiska szefa Twittera? Tego chcą sami użytkownicy, którzy wybrali taką opcję w ankiecie.

O Twitterze pod nowym zarządem można napisać naprawdę dużo. W sporym skrócie, jest to po prostu absolutny chaos a platforma zdaje się nie mieć żadnego długoterminowego planu. Reklamodawcy są rozczarowani nowym kierownictwem, a całemu portalowi grozi tak naprawdę bankructwo. Nie pomaga również fakt, że Elon Musk zachowuje się trochę jak rozkapryszone dziecko, ciągle zmieniając zdanie i banując przypadkowych dziennikarzy.

Tymczasem, nowy szef Twittera zdecydował się postawić wszystko na jedną kartę. Stworzył zatem ankietę, w której zapytał użytkowników o to, czy powinien ustąpić ze stanowiska CEO Twittera. Dodał też bardzo wyraźnie, że jej wyniki są wiążące i zastosuje się do nich natychmiast po jej zamknięciu. Jak ujął to sam ekscentryczny miliarder – vox populi vox dei.

Sprawdź: Messenger bez Facebooka – czy można z niego korzystać?

Wyniki ankiety są z kolei dość jednoznaczne. Na moment pisania tego newsa, 57,5% użytkowników zgadza się z tym, że Elon Musk powinien natychmiast ustąpić ze stanowiska. Biorąc pod uwagę, że zagłosowało już ponad 17 milionów użytkowników, to ciężko oczekiwać tutaj, że ktoś przegapił ankietę albo nie miała ona wystarczających zasięgów. Na ten moment, została już również zamknięta.

Być może, jest to jednak dość sprytny plan, który pozwoli Muskowi ustąpić ze stanowiska nie przyznając się jednocześnie do błędu. Powie on po prostu, że dokładnie tego chcieli użytkownicy. Pojawiły się jednak plotki, że już wkrótce głosować będą mogli tylko użytkownicy z abonamentem Twitter Blue.

Zobacz też:
Twitter banuje konto śledzące loty Elona Muska
Elon Musk podnosi ceny Twittera Blue na iOS
Messenger pomoże nam przy dzieleniu rachunku ze znajomymi

Oceń ten post