• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Activision ogłosiło otwarcie nowego studia gier w Polsce. Elsewhere Entertainment otworzy swoje studio w samej Warszawie!

Microsoft stawia na Polskę, a konkretniej na stolicę. Po przejęciu, Activision nie zwalnia tempa i zdecydowanie wchodzi na polski rynek. Nowe studio Elsewhere Entertainment ma skupiać doświadczonych profesjonalistów z branży, a jego głównym zadaniem będzie tworzenie gier klasy AAA. Mowa więc o dużych budżetach, doświadczonej ekipie i wielomilionowych projektach.

Sprawdź: Mysz gamingowa – top 10 najlepszych modeli

Zespół już pracuje nad tajemniczym projektem, choć szczegóły na jego temat nie są jeszcze znane. Do ekipy dołączyli weterani branży gier mający na koncie wiele znanych i dobrze przyjętych tytułów. Wiemy, że mowa o The Last of Us, Uncharted, Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077 czy Far Cry (część nieznana). Naprawdę mówimy więc o osobach z potężnymi wpisami w CV. Szczególnie ciekawi „podkupienie” weteranów z CD Projekt. Studio działa jako niezależny podmiot, choć korzysta z zasobów Activision. Jest więc takie półniezależne.

Oczywiście, nowo powstałe Elsewhere będzie drugim, obok Infinity Ward Kraków, studiem Activision w Polsce. To fajny znak i ewidentny sygnał, że duże firmy nie boją się stawiać na nasz kraj. Nic zresztą dziwnego – w kwestii IT jesteśmy bardzo rozwinięci, a ceny utrzymania biznesu i pracowników wciąż mamy nieco wschodnie. To wzorowe warunki do inwestycji i Microsoft z tego korzysta. Czy możemy być z tego dumni? Tak niby nie bardzo, ale inwestycje zagraniczne to jeden ze sposobów na rozwijanie się.

Zobacz też:
Activision Blizzard zapłaci karę za dyskryminację ze względu na płeć
Minecraft ma już 15 lat – Microsoft startuje z dużą promocją
Activision Blizzard doskonale integruje się z Microsoftem

Oceń ten post