• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Facebook przekroczył właśnie niesamowity kamień milowy w swoim rozwoju. Są warci już ponad bilion dolarów.

Wszyscy doskonale wiemy, że Facebook już dawno temu przestał być jedynie portalem do kontaktu ze znajomymi. To gigantyczna firma, działająca w wielu segmentach rynku. Są przecież właścicielami portali takich jak Instagram czy WhatsApp czy nawet własnego laboratorium zajmującego się rozszerzoną rzeczywistością.

W dodatku, Facebook miał dość dużo szczęścia. Pandemia COVID-19 odcisnęła się bardzo negatywnie na wielu branżach. Narzędzia do komunikacji on-line i social media nie były jedną z nich. Można wręcz powiedzieć, że było dokładnie na odwrót – lockdown stworzył im niemal idealne warunki do rozwoju.

Facebook jest warty więcej niż Toyota i Coca-Cola razem wzięte!

Jak jednak prezentuje się kapitalizacja na poziomie biliona dolarów na tle innych firm? Jak się okazuje, niesamowicie dobrze – Facebook stał się 6 największą firmą na całym świecie. Aby mieć nieco lepsze porównanie, warto zestawić go z takimi gigantami jak Nestle, Coca-Cola, Toyota, Well Fargo czy nawet Walt Disney Company. Żadna z wymienionych firm nie jest warta nawet 400 miliardów – gigant social media przegonił je ponad dwukrotnie!

Pozostaje zatem bardzo ważne pytanie: kto jeszcze przegonił Facebooka? Lista na chwilę pisania tego artykułu prezentuje się następująco:

1. Apple – 2,25 biliona dolarów
2. Microsoft – 2 biliony dolarów
3. Saudi Aramco – 1,88 biliona dolarów
4. Amazon – 1,73 biliona dolarów
5. Google (Alphabet) – 1,66 biliona dolarów

Jak widać, Facebook z pewnością nie awansuje zbyt prędko na kolejne miejsca w rankingu, różnice są już naprawdę duże. Niemniej, raczej też szybko nie spadnie, kolejne miejsca zajmuje chiński Tencent z kapitalizacją 740 miliardów dolarów i Tesla warta 663 miliardy.

Zobacz też:
Facebook zmienia swoje zasady… przez jednego mema!
Gogle VR Oculus Quest zaczną wyświetlać reklamy. Podziękuj Facebookowi
Szef Facebooka krytykuje 30-procentową prowizję Apple’a

Oceń ten post