• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Amazon ogłosił premierę nowej wersji tabletu Fire HD 10. Trzeba przyznać, że specyfikacja robi duże wrażenie! To bardzo solidny produkt ze średniej półki.

Tablety Amazona nigdy nie były raczej nowinkami technologicznymi dla miłośników urządzeń z najwyższej półki. Firma zdecydowanie stawiała zamiast tego na prostotę i przystępną cenę. Niemniej, nowa linia Fire HD 10 odbiega nieco od starych standardów.

Do sprzedaży trafiły tak naprawdę dwa modele – standardowa i nieco ulepszona wersja Plus. W tej pierwszej otrzymamy 3 GB pamięci RAM i procesor octa-core Mediatek 8183 i 32 GB pamięci wewnętrznej. Tablet ma 10 calowy ekran w rozdzielczości HD i przedni aparat 2 megapikselowy.

Zobacz: Klawiatura do tabletu – jaki model wybrać?

Wersja Fire HD 10 Plus ma zwiększoną o 1 GB pamięć RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej i znacznie usprawnioną pojemność akumulatora. Dodatkowo, można ładować go bezprzewodowo. Oprócz tego, oba modele mają slot na kartę pamięci o 1 TB.

Zwykły Fire HD kosztuje na stronie producenta 150 dolarów. To bardzo atrakcyjna cena jak na tablet takiej klasy. Wersja Plus będzie kosztować nas 30 dolarów więcej. Oprócz tego, oba produkty możemy kupić w „Productivity Bundly”. Dostaniemy w niej dodatkowo klawiaturę i roczną subskrybcję na usługi Office 365. Wszystko to za kolejne 70 dolarów.

Oprócz zwykłych modeli, dostępny jest też Fire HD 10 Kids. Ma on odpowiednio zmodyfikowane pod dzieci oprogramowanie i domyślnie wgraną kontrolę rodzicielską. Oprócz tego, producent sprzedaje go w „dziecioodpornym” pokrowcu. Trzeba przyznać, że to bardzo miły gest w stronę rodziców. Poza tymi modyfikacjami, będzie on dokładnie identyczny jak jego odpowiedniki dla dorosłych.

Zobacz też:
HD Nook 10 – nowy tablet od Barnes & Noble już w kwietniu
Tablety z coraz większymi problemami z dostępnością komponentów
Amazon otworzy wkrótce swój własny salon fryzjerski

Źródło: CNet

Oceń ten post