• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Zgodnie z najnowszym raportem Nikkei Asia, procesory Apple M2 trafiły już do produkcji. Prawdopodobnie ujrzą światło dzienne już za kilka miesięcy.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, za ich produkcję odpowiada firma TSMC. Do ich wytworzenia wykorzystano technologię 5 nanometrów plus (N5P). Zgodnie z deklaracjami, proces produkcyjny zajmie przynajmniej trzy miesiące. O ile nie pojawią się zbyt duże problemy z brakiem komponentów.

Jak na razie, Apple wykorzystuje swoje własne procesory w nowych MacBookach, Macach Mini i w 24 calowych iMacach. Wszystkie pozostałe komputery dalej używają procesorów Intel. Zgodnie z planami firmy, Apple M2 mają zastąpić je całkowicie do końca 2022.

Ranking: Komputer all-in-one – najlepsze modele.

Harmonogram rozpoczęcia produkcji wyraźnie sugeruje, że pierwsze MacBooki wykorzystujące Apple M2 powinny trafić do sprzedaży jesienią tego roku. Niemal na pewno mowa tutaj o 14 i 16 calowych wersjach Pro. Firma zapowiadała je już od dawna.

Apple już modelami M1 zyskało naprawdę sporą przewagę nad konkurencją. Fakt, że tak szybko planują wypuścić kolejną edycję może więc mocno szokować. Wyraźnie pokazuje to jednak przyszłe plany firmy, czyli rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój.

Oczywiście, jeśli planowaliście kupić w najbliższym czasie komputer Mac być może warto zaczekać z tym do jesieni. Nowe chipsety z pewnością będą oferowały znacznie większą wydajność i możliwości. Skoro już pierwsza generacja była tak dobra, to co dopiero przyniesie Apple M2!

Zobacz też:
Parallels uruchomi już Windows 10 na Macbookach z M1
Wypożycz Maca mini M1 za 12 centów na godz.
Nowe laptopy HP Chromebook – otrzymały świetne procesory

Źródło: Nikkei Asia

Oceń ten post