• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Na stronie Garmina pojawiła się już pełna specyfikacja ich nowych zegarków. Fenix 7 zapowiadają się naprawdę bardzo interesująco.

Garmin to od dawna jeden z najlepszych producentów smartwatchy na świecie. Użytkownicy z całego świata doceniają ich za niezawodność, bogatą funkcjonalność i elegancki design, przypominający nieco tradycyjne analogowe zegarki. Najbardziej chodzi jednak oczywiście to doskonałe systemy lokalizacyjne. W końcu to właśnie od systemów nawigacji firma rozpoczęła całą swoją działalność.

Tymczasem, Garmin nareszcie zaprezentował nam nową serię smartwatchy, czyli Fenix 7. Największa nowość? Będzie to pierwszy zegarek z tej rodziny z ekranem dotykowym. Producent pokrył go oczywiście szkłem szafirowym odpornym na wszelakie rysy – to dalej produkt dla aktywnych, który śmiało możemy wziąć „w teren”. Co jednak znacznie ciekawsze, soczewka działa również jako bateria słoneczna, którą możemy awaryjnie doładować urządzenie.

Sprawdź: Jaki smartwatch wybrać – najlepsze modele

Zegarki Fenix 7 wyjdą w trzech różnych wariantach, które różnią się od siebie tak naprawdę jedynie wielkością. Fenix 7S ma tarczę o średnicy 42 mm, zwykły Fenix 7 to już 47 mm a Fenix 7X to całe 51 mm. Wszystkie z nich możemy kupić w wersji zwykłej, z opisaną wyżej soczewką solarną oraz z szafirową soczewką solarną.

Tradycyjnie, Garmin postawił na sporą wydajność. Bateria powinna wytrzymać aż 18 dni w trybie zegarka lub do 136 godzin w podczas korzystania z GPSa. Zależnie od modelu nowe zegarki kosztują od 700 euro, za standardowy 42 mm do 1200 euro za model 51 mm z szafirowym szkłem solarnym.

Zobacz też:
Garmin Enduro GPS Watch – smartwatch pracujący 65 dni na baterii
Facebook Smartwatch będzie miał odczepiany aparat
Google wypuści swojego smartwatcha już w 2022

Oceń ten post