O Facebook Smartwatch mogliśmy usłyszeć już kilka miesięcy temu. Tym razem na jaw wyszły jednak pierwsze ciekawe szczegóły.

Pierwsza i najważniejsza informacja to to, że Facebook Smartwatch będzie mieć aż 2 aparaty fotograficzne. W dodatku, jeden z nich ma być w pełni odczepialny i działać również bezprzewodowo. Nie znamy jeszcze ich dokładnej rozdzielczości, ale pozwolą z pewnością na nagrywanie filmów w 1080p. Jak na smartwatch to doskonały wynik.

Oczywiście, wszystkie zdjęcia i wideo będziemy mogli opublikować bardzo łatwo na Facebooku i Instagramie. Dotychczas, na tym drugim mogliśmy robić to jedynie naszym telefonem, zmiana jest więc całkiem duża.

Zobacz: Jaki tani smartwatch wybrać? – polecane modele

Kolejna ważna wiadomość, to to, że Facebook Smartwatch będzie wspierał łączność LTE. Po włożeniu do niego karty SIM będzie więc zupełnie niezależnym od naszego telefonu urządzeniem. Oczywiście, będzie mógł również działać w bardziej tradycyjnym trybie, czyli podpięty do telefonu.

Nowy zegarek od Facebooka będzie też pełnił rolę opaski fitnessowej. Umożliwi więc nam kontrolowanie naszego pulsu, natlenienia krwi, tętna i innych prosto mierzalnych parametrów zdrowotnych. Biorąc jednak pod uwagę, jak bardzo Facebook sprzedaje nasze dane, czy rozsądne jest dawać mu dostęp również do tych o naszym zdrowiu?

Facebook Smartwatch trafi do pierwszych użytkowników najprawdopodobniej latem 2022 roku. Nie mamy jeszcze żadnych informacji co do jego ewentualnej ceny, ale pierwsze spekulacje sugerują kwotę w okolicach 400 dolarów. Zdecydowanie więc będzie to raczej produkt z nieco wyższej półki.

Zobacz też:
Casio GSW-H1000 to pierwszy smartwatch G-Shock z Wear OS
Garmin Enduro GPS Watch – smartwatch pracujący 65 dni na baterii
Smartwatche wykryją oznaki Covid-19, zanim zorientujesz się, że jesteś chory