• Ostatnia modyfikacja artykułu:6 miesięcy temu

Nvidia zaprezentowała kolejne świetne narzędzie. GauGAN2 jest w stanie zamieniać słowa na realistyczne obrazy.

Każdy miłośnik firmy Nvidia wie doskonale, że od dawna wydają oni kolosalne wręcz pieniądze na rozwój nowych technologii. A jaka z nich jest obecnie ciekawsza i bardziej wartościowa od sztucznej inteligencji? Ich nowe narzędzie, czyli GauGAN2 to zestaw skomplikowanych algorytmów uczenia maszynowego będących w stanie zamienić tekst na obraz.

Jak to wszystko działa? Bardzo prosto, jeśli wpiszemy hasła takie jak „góry, chmury, rzeka, trawa” (oczywiście po angielsku) to GauGAN2 wygeneruje nam niezwykle realistyczny, przypominający wręcz zdjęcie obraz górskiego potoku z lekko zachmurzonym niebem!

Zobacz: Karta graficzna do gier – jaki model warto wybrać?

Uczciwie trzeba jednak przyznać, że jak na razie GauGAN2 w wersji dostępnej do przetestowania nie jest jeszcze najwydajniejszym narzędziem. Większość wygenerowanych struktur wygląda raczej jak z surrealistycznego koszmaru sennego Salvadora Daliego a nie jak z pocztówki z wakacji. No ale to dopiero wersja beta, prawda?

Z działaniem GauGAN2 możecie zapoznać się na tej stronie. Ostrzegamy, to bardzo uzależniające zajęcie! Poprawne korzystanie wymaga odrobiny wprawy, ale wszystkiego na szczęście dowiadujemy się z tutoriala.

Z nieco bardziej profesjonalnym użyciem tego narzędzia możemy zapoznać się również na filmiku demonstracyjnym od Nvidii. Wygląda jednak na to, że aż tak dobry efekt jest dość ciężki do osiągnięcia samodzielnie w domu. Jakby jednak nie patrzeć – wygląda to niesamowicie imponująco!

Zobacz też:
ShareArt – sztuczna inteligencja oceni atrakcyjność dzieł sztuki
Sztuczna inteligencja opracowała najlepsze teksty na podryw?
Nvidia celowo utrzymuje niedobory na rynku kart graficznych?

Oceń ten post