• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

Gigabyte nieoficjalnie zaprezentowało swój najnowszy produkt. Tym razem, stworzyli pierwszy na świecie… nadmuchiwany fotel gamingowy.

Jakkolwiek dziwnie to wszystko nie brzmi, to nie jest to wcale żaden żart. Gigabyte naprawdę chce rozpocząć sprzedaż nadmuchiwanych foteli gamingowych. W dodatku, wyglądają zaskakująco dobrze, choć niego zbyt mocno futurystycznie. Nie sposób nie nabrać oczywistego skojarzenia z Darthem Vaderem z Gwiezdnych Wojen.

Pozostaje jednak jedno bardzo ważne pytanie: czy nadmuchiwany fotel gamingowy ma w ogóle jakikolwiek sens? Niestety, nic na to jak na razie nie wskazuje. Przewagą krzeseł dla graczy w stosunku do tych tradycyjnych biurowych jest przecież znacznie lepsze dopasowanie do naszego kręgosłupa i wymuszenie na nas prawidłowego ułożenia ciała. Bardzo wątpliwe, że nadmuchiwana konstrukcja będzie nam to w stanie zapewnić.

Sprawdź: Fotel gamingowy – ranking najlepszych modeli

Dość oczywistym będzie również to, że gumowy, nadmuchiwany fotel może nie być zbyt wygodny pod kątem długiego siedzenia. Wentylacja będzie przecież praktycznie zerowa. Na szczęście Gigabyte chociaż odrobinę zadbało o tę kwestię i pokryło całe siedzisko materiałem nieco przypominającym zamsz. Idealnie nie będzie, ale chociaż odrobinę lepiej niż z samą gumą.

Tak czy inaczej, nowy fotel Gigabyte zdecydowanie nie jest produktem przeznaczonym dla graczy komputerowych. Jego rozmiary całkowicie wykluczają jakąkolwiek pracę przy biurku – jest zwyczajnie za niski. Niemniej, mogą ucieszyć się z niego miłośnicy konsol, jest znacznie lepiej dopasowany do telewizora. Niestety, nie znamy jeszcze ani ceny ani oficjalnej daty premiery.

Zobacz też:
Razer prezentuje gamingowe… nakładki na kciuki
Amazon postawi w magazynach ZenBooth – budki do medytacji
Gigabyte padło ofiarą hakerów – wykradziono poufne dane

Oceń ten post