• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Google Chrome dotarło właśnie do setnej stabilnej wersji. Co zmieniło się w popularnej przeglądarce z tej okrągłej okazji?

Rynek przeglądarek internetowych został ostatnimi czasy dość mocno zdominowany. Aż 74% internautów korzysta już z Google Chrome. Kolejne miejsca zajmują Microsoft Edge z wynikiem 12,6% i Firefox mający nieco poniżej 5% udziałów. Tymczasem, Chrome doczekało się już 100 stabilnej wersji – nie zabrakło więc kilku istotnych zmian!

Zacznijmy od najmniej przyjemnej wiadomości – Google Chrome nie ma już trybu uproszczonego na Androida! Była to specjalna opcja umożliwiająca nam ograniczenie zużycia danych i nieco szybsze ładowanie stron. Zdaniem Google, przestała być ona już jakkolwiek potrzebna. Po pierwsze – internet mobilny jest znacznie tańszy niż jeszcze pięć lat temu. Po drugie, zwykła wersja ich przeglądarki osiąga już niemal identyczne wyniki co tryb uproszczony.

Sprawdź: Przeglądarka na Androida – co warto wybrać?

Chrome 100

Kolejna zmiana jest nieco bardziej kosmetyczna. Google Chrome na nowe logo! Nie zobaczycie jednak raczej zbyt dużej różnicy. Kolory są po prostu nieco żywsze i pozbyto się niektórych cieni. Zmiana jest bardzo drobna, ale zdecydowanie na plus – wygląda to po prostu nieco bardziej estetycznie.

Dodatkowo, Chrome znacznie lepiej radzi sobie już z obsługą wielu ekranów przeglądarki. Wszystko dzięki drobnej modyfikacji API. Ale to tak naprawdę już koniec zmian. Wygląda na to, że najbardziej sensacyjną wiadomością była po prostu pierwsza od 8 lat zmiana logo. Zdecydowanie liczyliśmy na więcej – ale z drugiej strony po co zmieniać coś co doskonale działa?

Zobacz też:
Steam działa już na systemie Chrome OS!
Microsoft zniechęca nas do pobrania Google Chrome
Firefox i Chrome popsują wkrótce część stron internetowych?

Oceń ten post