• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Huawei wycofuje się z Europy? Cóż, jak na razie sprawa nie jest jeszcze jasna – warto szykować się jednak na czarny scenariusz.

Wiecie zapewne doskonale, że Huawei dość mocno podpadło Stanom Zjednoczonym, które oskarżyły ich o szpiegostwo. W związku z tym, na firmę zostały nałożone bardzo dotkliwe sankcje. Nie mogą sprzedawać już swoich produktów w USA, a amerykańskie firmy niezbyt mogą z nimi współpracować. Poskutkowało to oczywiście tym, że ich telefony sprzedawane są bez usług Google. Cały biznes mobilny tej firmy bardzo mocno podupadł.

Tymczasem, znany serwis Politico podał dość sensacyjną wiadomość. Huawei wycofuje się również z Europy. Sankcje i brak usług Google nie pozwalają być im już konkurencyjnym na naszym rodzimym rynku. Zgodnie z informacją, pozostaną oni obecni jedynie w trzech krajach – Niemczech, Hiszpanii i na Węgrzech. Cały dział Europy wschodniej oraz północnej (z główną siedzibą w Warszawie) zostanie więc całkowicie zlikwidowany.

Sprawdź: Smartfon do 1000 zł – najlepsze modele

Co oznaczałoby to dla polskiego klienta? Cóż, telefony i inne urządzenia Huawei zniknęłyby po prostu z naszego rynku. Oczywiście, klienci posiadający już ich produkty z pewnością nie zostaliby bez wsparcia. Niemniej, byłaby to naprawdę nieprzyjemna sytuacja – w ofercie tej firmy znajduje się mnóstwo docenianych budżetowych modeli.

Cała sprawa nie wydaje się jednak przesądzona. Huawei Polska ustosunkowało się do plotek i wyraźnie zaznaczyło, że opuszczenie naszego kraju nie jest w ich planach. Być może Politico uwierzyło zatem nie do końca zaufanym źródłom.

Zobacz też:
Huawei usuwa filmy z protestów z telefonów użytkowników?
Huawei Pocket S – najtańszy składany smartfon na rynku
Xiaomi 13 i 13 Pro debiutuje na pierwszych renderach

Oceń ten post