• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Xiaomi 13 ukaże się już 19 grudnia. Tymczasem, firma zapowiada, że Snapdragon 8 Gen 2 pokona Apple A16 Bionic pod względem wydajności.

Już wkrótce, bo tuż przed świętami, zadebiutują nowe flagowce od Xiaomi, czyli seria 13. Jak zapewne doskonale już wiecie, sercem nowych telefonów będzie procesor Snapdragon 8 Gen 2, czyli absolutna nowość od Qualcommu. Nie znamy jeszcze do końca jego wydajności, ale wygląda na to, że może być naprawdę świetnie.

Xiaomi zapowiedziało, że Snapdragon 8 Gen 2 przyniesie nam wzrost wydajności o 37% w stosunku do poprzedniej generacji, co postawi go pod tym względem na równi z rewelacyjnym Apple A16 Bionic, który od dawna dominuje wszystkie benchmarki. To jednak jeszcze nie wszystko! Wydajność wbudowanego GPU wzrośnie o 42% i znacząco przewyższy możliwości chipu Apple.

Sprawdź: Procesor mobilny – jaki będzie najlepszy?

Jeśli zapowiedzi Xiaomi się potwierdzą, to nowy Snapdragon stanie się najmocniejszym procesorem mobilnym na świecie. Należy podejść jednak do nich z pewnym dystansem. Jak na razie, wyniki Geekbench 5 i AnTuTu 9 wskazują, że nowy układ Qualcommu zbliża się do Apple A16 Bionic, ale absolutnie go nie pokonuje. Dane na które powołuje się chiński producent pochodzą natomiast z ich laboratoriów.

Jedno jest natomiast pewne. Xiaomi 13 z pewnością będą niesamowicie wydajnymi telefonami, które faktycznie będą mogły ścigać się z najnowszymi iPhone’ami. Wyścig będzie z pewnością wyrównany, ale za wcześniej jeszcze na typowanie zwycięzcy.

Zobacz też:
Xiaomi 13 i 13 Pro debiutuje na pierwszych renderach
Xiaomi 13 Pro – pełna specyfikacja wyciekła do sieci
Snapdragon 7 Gen 1 – Qualcomm zapowiada nowy procesor

Oceń ten post