• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

iMessage na Androidzie? To wszystko już możliwe dzięki Beeper Mini i kreatywnemu 16-latkowi, który złamał algorytmy Apple.

iMessage to flagowa funkcja smartfonów z systemem iOS i powód wielu sprzeczek pomiędzy użytkownikami iPhone’ów a Androida. W końcu wiadomości nie są idealnie kompatybilne a Apple celowo zaznacza to zielonymi dymkami. Ostatnio próbowała zmienić to firma Nothing, ale ich aplikacja okazała się olbrzymią porażką i szybko zniknęła ze sklepu Google. Tym razem pojawiło się jednak poważniejsze rozwiązanie.

Beeper Mini to nowa aplikacja stworzona przez Erica Migicovskiego, współzałożyciela Pebble. Umożliwia ona korzystanie z iMessage nawet bez Apple ID. Wszystko działa lokalnie na smartfonach użytkowników, co sprawia, że jest równocześnie niesamowicie bezpieczna – nikt poza nami nie ma dostępu do naszych wiadomości. No dobrze, dostęp ma jeszcze odbiorca, ale to zamierzony efekt i nie łapmy się za słówka. Oczywiście wszystko jest też szyfrowane end-to-end.

Co ciekawe, w złamaniu oprogramowania Apple pomógł 16-letni uczeń znany jako JJTech, który dokonał inżynierii wstecznej iMessage i zaimplementował szyfrowanie EE2E. A uwierzcie, to niemały wyczyn. Wielu próbowało i wielu poległo. Beeper Mini jednak działa i jest dostępny już za 2 dolary miesięcznie. Czy to dużo w zamian za dostęp do iMessage? Cóż, ocenę pozostawiam już wam.

Jeśli chcecie jednak przetestować aplikację, to przez pierwsze 7 dni możecie zrobić to w 100% bezpłatnie. Wystarczy pobrać aplikację i zarejestrować się swoim kontem Google.

Zobacz też:
Nothing Chats usunięte z Google Play. Aplikacja była niebezpieczna
Google płaci Apple miliardy dolarów rocznie
Tryb awaryjny w Androidzie – co to jest? Jak go włączyć?

Oceń ten post