Najnowsze komputery Apple’a nie korzystają już z procesorów Intela, tylko z licencjonowanych Arm i są to autorskie układy Apple M1. Ta decyzja daje Apple więcej kontroli nad swoimi sprzętami, natomiast Intel traci na tym miliony dolarów. Co więcej, producent MacBooków nie zamierza wracać do intelowskich układów.
To sprawiło, że Intel zdecydował się na dość śmiały, choć zarazem rozpaczliwy krok. Firma promuje teraz… pecety. Robi to w social mediach, na razie na Twitterze i YouTube.
Intel po porzuceniu przez Apple ucieka w objęcia Microsoftu i Windows. Obecnie prowadzi kampanię reklamową, w której motywem przewodnim jest hasło “Nie jesteś na Macu”.
Zobacz: Jaki laptop na studia
“Jeśli możesz nadzorować start rakiety, ale też uruchomić Rocket League, to nie jesteś na Macu. Przejdź do PC.” – oto jeden z komunikatów firmy. Intel chce pokazać, że na komputerach PC możemy zrealizować o wiele więcej, w dodatku różnorodnych zadań. Są to zarazem takie zadania, których nie wykonamy na Macu z procesorem M1.
Reklamy na Twitterze i film na YouTube
Only a PC can power scientists and gamers alike. #GoPC
— Intel (@intel) February 10, 2021
Jeszcze inna z nich odnosi się do tego, że MacBooki nie mają ekranów dotykowych. Laptopy z Windows występują również w wersji z ekranem tego typu, więc Intel pozwala sobie na hasło: “Jeśli potrafisz przeglądać miniatury zdjęć z Photoshopa, używając do tego kciuka, to nie korzystasz z Maca. Przejdź na PC”.
Only a PC offers tablet mode, touch screen and stylus capabilities in a single device. #GoPC
— Intel (@intel) February 2, 2021
Firma przygotowała też materiał wideo na YouTube pod hasłem “Przejdź do PC w 2021 r.”. Na filmie widzimy założyciela TechBuffalo, Jona Rettingera, który np. bezskutecznie szuka w google “Cyberpunk 2077 na Mac” (jest niedostępny), czy też ma problemy z urządzeniami na USB podłączanymi do Maca. Wideo jest sponsorowane przez Intela i trwa niemal 10 minut.
Sprawdź TOP 10: Aplikacje na MacBooka
Okazało się, że nawet tak duże firmy jak Intel nie mogą być spokojne o swoje partnerstwa biznesowe. Jeśli pojawia się coś tańszego, jak licencjonowane układy Arm, to partnerzy szybko potrafią znaleźć sposób na to, aby jednak wybrać to, co tańsze, a równie dobre. Zresztą, nie wiadomo jak długo potrwa romans Intela z Microsoft. Podobno Microsoft również prowadzi rozmowy z Arm w sprawie ewentualnej współpracy przy tworzeniu autorskich procesorów.
Zobacz też:
Czy w 2021 trudno będzie kupić nawet laptopa?
Pierwsze testy MacBooka Air M1. Czy rzeczywiście lepszy niż laptopy z Windows?
Źródło: TrustedReviews.com