• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Kiedy musiałeś dojeżdżać do biura, marnowałeś sporo czasu w autobusach i tramwajach. Teraz pracujesz zdalnie, więc ten czas możesz przeznaczyć na naukę. Zainwestuj w kilka certyfikatów IT. Dzięki nim możesz zapracować na dużą podwyżkę, albo nawet zdobyć lepiej płatną pracę.

Serwis PCMag przeanalizował dane od dostawcy kursów Global Knowledge, aby wybrać takie certyfikaty IT, których zdobycie przekłada się na wyższe zarobki. A co to za dane? Global Knowledge udostępnia informacje o tym, co studiują jego klienci, jak również jaką pracę udaje im się zdobyć po ukończeniu kursów.

Wnioski są następujące: świat IT to dziś przede wszystkim chmura i zarządzanie projektami. Okazuje się, że 5 najlepszych miejsc to certyfikaty związane właśnie z tymi branżami i zadaniami.

Gdzie się uczyć?

Jest co najmniej kilka miejsc, które zapewniają świetny dostęp do wiedzy i kursów, włącznie z certyfikatami. Co warto wziąć pod uwagę:

Coursera: ponad 3500 kursów. Bardzo dużo kursów jest oferowanych w niskiej cenie lub nawet za darmo. Zwłaszcza dla studentów.

LinkedIn Learning (dawniej Lynda.com): ponad 16 tys. kursów, z czego wszystkie są bardzo zorientowane na pracę (to w końcu LinkedIn!). Trzeba jednak uważać na co się decydujemy, bo wiele kursów zapewnia certyfikat, ale nie jest on akredytowany.

Udemy: gigant e-learningowy, oferujący ponad 130 tys. kursów. Można tutaj zyskać gigantyczną wiedzę w bardzo niskiej cenie, ale nie licz na akredytowane certyfikaty. Tych jest jak na lekarstwo. Na pewno warto skorzystać, gdy chcesz po prostu poszerzyć umiejętności.

edX: miejsce e-nauki założone przez Harvard i MIT. W bazie 2600 kursów od 140 instytucji, w tych gigantów technologicznych takich jak Microsoft, Amazon czy IBM. Jak nietrudno się domyślić, jest tu dostęp do sensownych certyfikatów.

Najlepsze certyfikaty IT

Najwięcej zarobisz po zdobyciu tych certyfikatów

10. Information Technology Infrastructure Library (ITIL). Roczne średnie zarobki ok. 129 402 dol. (ok. 490 tys. zł)
9. VCP-DCV: VMware Certified Professional 6 – Data Center Virtualization. Roczne średnie zarobki ok. 130 226 dol. (ok. 494 tys. zł)
8. AWS Certified Cloud Practitioner. Roczne średnie zarobki ok. 131 465 dol. (ok. 499 tys. zł)
7. Certified Information Systems Auditor (CISA). Roczne średnie zarobki ok. 132 278 dol. (ok. 502 tys. zł)
6. Certified Information Systems Security Professional (CISSP). Roczne średnie zarobki ok. 141 452 dol. (ok. 537 tys. zł)
5. Project Management Professional (PMP). Roczne średnie zarobki ok. 143 493 dol. (ok. 544 tys. zł)
4. Certified in Risk and Information Systems Control (CRISC). Roczne średnie zarobki ok. 146 480 dol. (ok. 556 tys. zł)
3. Certified Information Security Manager (CISM). Roczne średnie zarobki ok. 148 622 dol. (ok. 564 tys. zł)
2. AWS Certified Solutions Architect- Associate. Roczne średnie zarobki ok. 149 446 dol. (ok. 567 tys. zł)
1. Google Certified Professional Cloud Architect, Roczne średnie zarobki ok. 175761 dol. (ok. 667 tys. zł)

Oczywiście pod uwagę brane są zarobki zagraniczne, nie zaś w polskich firmach. Jeśli chcemy mieć tak wysokie wypłaty, musimy pracować najczęściej w międzynarodowych korporacjach i posługiwać się j. angielskim.

Źródło: PCMag.com

Oceń ten post