Jak donoszą najnowsze plotki, Intel planuje sprzedać całkowicie swój cały dział sportowy. Obecnie ich rozwiązania wykorzystywane są na ponad 50 stadionach na świecie.

Zapewne wielu z was zapyta w tym momencie: „To Intel ma dział sportowy?”. Jak się okazuje, tak i to w dodatku bardzo rozwinięty. W szczególności mowa tutaj o True View, czyli systemach kamer opartych na algorytmach nauczania maszynowego.

Po zainstalowaniu ich na obiekcie sportowym, umożliwiają nagrywanie przebiegu dowolnych spotkań w technologii 360 stopni. O tym jak to ważne wie chyba każdy miłośnik sportu. Pozwala to przecież na obejrzenie powtórki najciekawszej akcji niemal z każdej strony.

Intel True View zostało więc bardzo szybko docenione przez władze licznych klubów sportowych. Obecnie korzysta się z nich na 19 stadionach NFL (ligi futbolu amerykańskiego), 8 boiskach NBA i ponad 15 stadionach piłki nożnej na całym świecie.

Zobacz: Projektor 4K HDR – najlepsze modele

Oczywiście, True View ma jeszcze jedną olbrzymią zaletę. Nie potrzeba bardzo wykwalifikowanych operatorów do ich obsługi. Algorytmy są w stanie samodzielnie podążać za akcją na boisku i dobierać najodpowiedniejszy w danym momencie kąt widzenia.

Intel planuje powrót do korzeni

Niestety, Intel już wkrótce planuje sprzedać tę technologię, razem z całym gigantycznym działem badawczym. Firma jak na razie odmówiła jakiegokolwiek komentarza w tej kwestii, ale wiadomo już, że chodzi po prostu o nową strategię na najbliższe lata.

Na początku tego roku, pozycję CEO Intela przejął Pat Gelsinger. Od początku zapowiadał, że jego zdaniem firma powinna się skupić raczej na swoich korzeniach, czyli podzespołach i procesorach najwyższej klasy. Oznacza to niestety, sprzedaż niektórych działów zajmujących się futurystyczną (i przy tym bardzo drogą) technologią.

Zobacz też:
Intel pokonuje trolla patentowego VLSI
Intel będzie produkować części do samochodów elektrycznych
Apple TV zostanie wyposażone w kamerę i inteligentny głośnik?

Źródło: Tom’s Hardware