• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Jak donoszą plotki, Apple pracuje nad nowym elementem Smart Home w swojej ofercie. Ma on być połączeniem ich Apple TV z głośnikiem HomePod.

Jak donosi Bloomberg, Apple intensywnie pracuje nad kilkoma nowymi produktami. Jednym z nich ma być ich własna wersja Google Nest czy Amazon Echo Show – czyli inteligentny głośnik z wyświetlaczem i asystentem głosowym.

Nowe Apple TV czy może zupełnie nowe urządzenie smart home?

Znacznie ciekawszy wydaje się jednak drugi nowy, jeszcze nienazwany produkt. Urządzenie ma być pewnego rodzaju medialnym hubem. Ma łączyć więc ze sobą niektóre cechy Apple TV z pozostałymi urządzeniami firmy.

Sprawdź też: Systemy smart home – jak wybrać najlepszy?

Oczywiście, podobnie jak swój pierwowzór ma ono pozwolić na podłączenie go do telewizora i streamowanie za jego pomocą multimediów czy nawet gier. Dokładnie tak jak robi to istniejąca już zresztą wersja. Całkowicie nowym dodatkiem będzie za to wbudowana kamera i ulepszony głośnik. Oczywiście, umożliwi to wykorzystywanie go do wideokonferencji.

Nowa wersja Apple TV (?) będzie mieć również wbudowane niemal wszystkie funkcje głośnika HomePod. Będzie wiec pełnoprawnym sprzętem grającym. Oczywiście, będzie również wyposażona w asystenta głosowego Siri. Z pewnością więc za jego pośrednictwem możliwa będzie kontrola niektórych elementów inteligentnego domu.

Nowe produkty od Apple wyraźnie wskazują na to, co podejrzewaliśmy już od pewnego czasu. Firma zaczyna dość intensywnie rozbudowywać swój segment smart home. Dotychczas ich oferta w tej kwestii była raczej mocno uboga, a rynek jest warty przecież miliardy dolarów.

Zobacz też:
Apple TV obsłuży obraz 4K z częstotliwością 120 Hz
Głośnik HomePod oficjalnie znika z oferty Apple
Apple udostępnia autorskie treści AR – szykuje się na Apple Glass?

Źródło: The Verge

Oceń ten post