• Ostatnia modyfikacja artykułu:6 miesięcy temu

Intel wybuduje pod Wrocławiem Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników. Zainwestują w naszym kraju 4,6 miliarda dolarów!

Wygląda na to, że Intel naprawdę coraz mocniej stawia na Polskę. Od dawna mówiło się o tym, że nasz kraj jest potencjalną lokalizacją na nową fabrykę. Szybko okazało się jednak, że nie stać nas na tak duże dopłaty do inwestycji jak oczekiwała by tego firma i fabryka stanie w Niemczech. Jak się okazuje, nie wykluczyło to wcale dużej inwestycji w Polsce. Nie będzie to jednak faktycznie fabryka.

Intel wybuduje pod Wrocławiem Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników. Jakie będzie jego zadanie? Chipy wyprodukowane w fabryce w Irlandii i wkrótce również w Magdeburgu będą w nim po prostu testowane i integrowane do produktów końcowych. Firma nie ukrywa, że ważnym elementem była dla nich doskonała lokalizacja naszego kraju. Dodał też, że mamy bardzo niskie koszty prowadzenia działalności, co raczej nie jest powodem do dumy.

Sprawdź: Temperatura procesora – jaka powinna być i jak ją sprawdzić?

4,6 miliarda dolarów to największa w historii Polski inwestycja w tym sektorze. Na konferencji pojawił się nawet premier, który mówił, że to prawdziwy zaszczyt. Przy okazji, Intel zatrudni w nowo powstałym centrum ponad 2000 osób. Nie wiadomo jednak ilu z nich będzie pracownikami kwalifikowanymi.

Kiedy rozpoczną się prace? Tak naprawdę natychmiast. Intelowi zależy na czasie i jak najszybszym uniezależnianiu się od Azji. Prawdopodobnie, pierwsze maszyny budowlane pojawią się zatem jeszcze w tym roku.

Zobacz też:
Ryzen 5 5600X3D – AMD szykuje kolejne CPU ze starszej generacji
Meta prezentuje ImageBind – niesamowitą sztuczną inteligencję
Intel Aurora genAI – nowe AI pomoże w rozwoju nauki

Oceń ten post