• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Jeśli twój aparat do telefonu iPhone został naprawiony za pomocą części innych niż oferuje Apple, przygotuj się na ostrzeżenia wyskakujące na ekranie.

W systemie iOS 14.4 wprowadzono komunikat “Nie można zweryfikować, że ten iPhone ma oryginalny aparat Apple”. Wyświetla się on na urządzeniach z częściami aparatu, które nie pochodzą od Apple.

Podobne: Unijne “prawo do naprawy” a iPhone 12

Jeśli masz naprawiony aparat iPhone’a lub po prostu wymieniłeś go na części nieautoryzowane przez Apple, możesz zobaczyć ostrzeżenie na smartfonie.

Jak donosi MacRumors, aktualizacja iOS 14.4 doda informację „Nie można zweryfikować tego iPhone’a. Nie ma oryginalnego aparata Apple” na urządzeniach z częściami aparatu, które nie pochodzą od Apple. Wygląda na to, że nie wpłynie to na działanie samego aparatu, chociaż funkcja jest nadal w wersji beta, więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co się stanie, gdy iOS 14.4 trafi do użytkowników.

iPhone po serwisie? Tragedii nie będzie

Apple wyświetlał wcześniej podobne ostrzeżenia dotyczące nieoryginalnych baterii i wyświetlaczy. Nie sprawiały one jednak, że dany sprzęt przestawał działać, choć było to dość irytujące dla użytkowników. Ostrzeżenia wyświetlają się co pewien czas, a także znajdują się w w sekcji Ustawienia> Ogólne> Informacje na Twoim iPhonie.

Sprawdź: Jakie aplikacje pobrać na iPhone’a? Zestawienie TOP 10

Wiadomość nie jest szczególnie zaskakująca. Apple nigdy nie szanował ludzi majstrujących przy jego produktach, pomimo sprzeciwu ze strony klientów i tzw. prawa do naprawy.

Jeśli więc w przyszłości zobaczysz podobny komunikat, nie przejmuj się. Telefon będzie działać i nie ma potrzeby, aby oddawać go do serwisu. Ot, jest to swojego rodzaju pstryczek w nos od Apple’a w stronę firm, które korzystają z zamiennych części.

Źródło: PCMag.com

Oceń ten post