• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Kupiłeś nowy telefon Apple? Zastanawiasz się jakie aplikacje pobrać na iPhone? Mamy dla ciebie listę top 10 niezbędnych i świetnych narzędzi.

Są to zarówno komunikatory, jak i narzędzia do fotografii. Plus inne, przydatne aplikacje. Dzięki nim praca z telefonem iPhone stanie się przyjemniejsza. Wykorzystasz też wiele możliwości, jakie zapewnia smartfon Apple’a.

Jakie aplikacje pobrać na iPhone – najważniejsze i mniej znane

1. TikTok

tiktok

Aplikacja zyskała ogromną popularność w 2020 r., stając się jedną z najważniejszych sieci społecznościowych na świecie. Oferuje wszystko, co lubią internauci – od memów internetowych, po szkice komediowe, a nawet pełnoprawne musicale Ratatouille. Jedno z kultowych miejsc w internecie, gdzie znajdziesz niemal nieograniczoną ilość treści do oglądania.

Pobierz z App Store

2. Halide Camera

Jeśli zastanawiasz się, jakie aplikacje pobrać na iPhone, pewnie nie przyszło ci do głowy, że warto wymienić domyślny aparat na coś innego. Telefony Apple’a mogą rejestrować świetnej jakości zdjęcia, ale jest to możliwe m.in. dzięki algorytmom AI, które udoskonalają wszystkie fotki.

Jeśli masz trochę fotograficznej wiedzy, pobierz Halide Camera. Aplikacja potrafi maksymalnie wykorzystać to, co oferują aparaty iPhone’a. Jest to płatne narzędzie, ale jeśli lubisz fotografować na iPhonie, zdecydowanie warte swojej ceny.

Kup z App Store (11,99 dol./rok)

3. Darkroom

darkroom aplikacja

Fotografowanie to tylko połowa sukcesu. Edycja jest równie ważna, jeśli nie ważniejsza, a Darkroom to jedna z najlepszych dostępnych aplikacji do tego celu. Obsługuje zdjęcia RAW i ProRAW, a także zapewnia edytowanie zdjęć w partiach.

Do tego aplikacja nic nie kosztuje, choć możesz wykupić miesięczną subskrypcję na dodatkowe funkcje. Nie są one jednak wymagane.

Pobierz z App Store

4. Authy

Zatroszcz się o bezpieczeństwo. Twoje konta internetowe powinny być zabezpieczone metodą dwuskładnikową. Czyli wpisujesz login, a potem jeszcze kod.

Authy to aplikacja do generowania i przechowywania kodów uwierzytelniających. Świetnie radzi sobie z ich przetwarzaniem i śledzeniem wszystkich kodów, które wykorzystujesz. Robi to nawet lepiej niż popularna Google Authenticator.

Pobierz z App Store

5. LastPass

Kody uwierzytelniające to jedno, ale hasła i loginy – drugie. LastPass to świetny menadżer haseł, który może przechowywać wszystkie twoje dane dostępowe w jednym miejscu. Możesz od tej pory używać różnych, silnych haseł na każdej stronie. A co najważniejsze – te mogą być unikalne. Nie będziesz musiał ich pamiętać, wszystkim zajmie się LastPass.

Aplikacja jest darmowa, ale radzimy wykupić abonament (3 dol./mc). Zyskujemy wtedy więcej przydatnych opcji.

Pobierz z App Store

6. Microsoft Outlook

Domyślna aplikacja do obsługi poczty nie jest zbyt dobra. Interfejs jest nieporęczny, a obsługa Gmaila nadal na tyle słaba, że lepiej skorzystać z czegoś innego. Czego? Polecamy Outlooka na iOS. To ciągle jedna z najlepszych opcji na rynku, z przydatnymi funkcjami, dopracowanym interfejsem obsługi, a nawet wsparciem technicznym Microsoftu.

Pobierz z App Store

7. Fantastical

Coś dla fanów planowania! Fantastical to świetny kalendarz i aplikacja do zarządzania zadaniami. Możesz liczyć na interfejs o wiele bardziej dopracowany i przyjazny niż ten z domyślnych aplikacji Apple’a. Są też wskazówki kontekstowe, a niektóre dane mogą być uzupełniane automatycznie.

Pobierz z App Store

8. Google Photos

jakie aplikacje pobrać na iphone

I ponownie – aplikacja do przechowywania zdjęć Apple’a jest stale rozwijana, ale ciągle nie dorównuje jakością tej z Google’a. Domyślnie zdjęcia trafiają do aplikacji Apple’a i tego raczej nigdy nie będziemy mogli zmienić. Mimo to warto zainstalować Google Photos, bo oferuje 15 GB miejsca, a to o wiele więcej niż 5 GB, jakie zapewnia Apple w darmowym wariancie iCloud. Plus, sama aplikacja oferuje szereg przydatnych funkcji, które z pewnością ci się spodobają.

Pobierz z App Store

9. Waze

Świetna aplikacja dla podróżujących samochodem. Jest na bieżąco aktualizowana o sugestie kierowców, więc możesz uniknąć wielu korków. Ma dopracowany interfejs, a także tryb nocny. Jest też opcja planowania trasy z wyprzedzeniem, czy też dostęp do skrótów rekomendowanych przez miejscowych kierowców.

Pobierz z App Store

10. Streaks

Chcesz wyrobić sobie kilka nowych nawyków? Albo pozbyć się starych? Zainstaluj Streaks. Dzięki tej aplikacji budowanie nowych nawyków to łatwizna, a przynajmniej – jest to zdecydowanie łatwiejsze. Stwórz nawyki, które chcesz wypracować, dodaj odpowiednie szczegóły i przypomnienia – i do roboty.

Pobierz z App Store

Jakie aplikacje pobrać na iPhone – podsumowanie

Najnowsze smartfony mają wiele możliwości, jednak domyślne aplikacje często je ograniczają. Zainstaluj to, co polecamy, a na pewno docenisz swojego iPhone’a. Napisz też, co polecasz. Jesteśmy ciekawi twoich rekomendacji.

Sprawdź także:

Ranking: Najlepsze smartfony do 2000 zł
Ranking: Najlepsze smartfony do zdjęć i filmów
Poradnik: Jakiego iPada wybrać w 2020 r.? Co kupić?

Oceń ten post