• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 tydzień temu

Mamy oficjalne potwierdzenie od organizatorów. Na IEM 2022 wejdziemy tylko i wyłącznie z paszportem covidowym.

Już wkrótce, bo 15 lutego, odbędzie się największe święto gamingowe w Polsce. Intel Extreme Masters, czyli IEM 2022 wraca w pełni stacjonarnej formie po dwóch latach nieobecności. Największa atrakcja? Oczywiście, że turniej CS:GO w którym wezmą udział gwiazdy z całego świata. W Katowicach zobaczymy takie drużyny jak Astralis, Virtus Pro, Fnatic czy Team Liquid!

Sam turniej CS:GO to jednak nie wszystko. Zobaczymy również niesamowicie imponujące turnieje legendarnego już StarCrafta II. Na kilka dni Katowice zamienią się więc w prawdziwą Mekkę e-sportu, dokładnie tak jak robiły to przed pandemią COVID-19.

Zobacz: Mysz gamingowa – najlepsze modele

Niestety, nie wszystko wróci jednak do normy. Organizatorzy wydarzenia zdecydowali się zrezygnować w tym roku ze strefy wystawowej. Nie będziemy mogli więc przetestować sprzętu ani zgarnąć żadnych ciekawych gadżetów. Całość ograniczy się jedynie do e-sportu.

Dodatkowo, IEM 2022 będzie wydarzeniem w 100% biletowanym. Nie będzie już żadnej możliwości dostania się na arenę bez wejściówki. Wszyscy chyba pamiętamy jeszcze gigantyczne kolejki pod Spodkiem. Cóż, z powodów wiadomych organizatorzy chcą ich tym razem uniknąć.

Sam bilet to jednak nie wszystko! Każdy uczestnik wydarzenia będzie musiał pokazać również ważny paszport covidowy. Wejście jest więc dozwolone dopiero po zaszczepienie się dwoma dawkami szczepionkami Phizer, Moderna lub AstraZeneca, lub jedną dawką Johnson & Johnson. Od tej zasady nie będzie absolutnie żadnych wyjątków.

Zobacz też:
Nowe chłodzenie Intela z podświetleniem wygląda obłędnie!
Geoguessr – stara gra przeglądarkowa staje się powoli e-sportem
E-sport rośnie w siłę. Turnieje z coraz większą oglądalnością

1.8/5 - (5 votes)