• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Microsoft ma dla nas rewelacyjną wiadomość. Konsole Xbox One i Series S wspierają już GeForce Now od Nvidii!

Wygląda na to, że Xbox zyskał właśnie gigantyczną wręcz przewagę nad PlayStation. Z poziomu konsoli możemy już uruchomić ponad tysiąc gier z naszej biblioteki Steam, Epic Games, GOG i Ubisoft Connect! Wszystko to oczywiście z naszej wygodnej kanapy bez konieczności podłączania żadnego dodatkowego sprzętu.

Sprawdź też: Monitor gamingowy – najlepsze modele

Jak to możliwe? Xbox wspiera już usługę Nvidia GeForce Now. To jedna z najlepszych platform do grania w chmurze. W dużym skrócie: gra jest uruchamiana na serwerze firmy i przesyłana do nas w formie streamingu. Opóźnienia są naprawdę niewielkie, a jakość wręcz fantastyczna.

GeForce Now – od darmowego planu po wypożyczenie RTX 3080

W dodatku, w swojej podstawowej formie GeForce Now jest zupełnie darmowe. Bezpłatny plan pozwala nam na skorzystanie z komputera średniej klasy (powinniśmy odpalić na nim większość gier w przyzwoitej jakości). Jedyny minut to maksymalnie godzinna sesja, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby zaraz po niej uruchomić za darmo kolejną. Musimy zrobić sobie tylko małą przerwę.

Jeśli chcemy jednak wykupić sobie plan premium, to opcje są naprawdę ciekawe. Za 225 złotych dostaniemy półroczny dostęp do komputera pozwalającego na grę w 1080 p w 60 FPSach i aż 6 godzinne sesje. Za 450 złotych „wynajmiemy” sobie za to na pół roku RTXa 3080!

Jak skorzystać z nowej usługi? Wystarczy wejść z poziomu Xboxa do przeglądarki Edge i zwyczajnie zalogować się na nasze konto GeForce Now.

Zobacz też:
Xbox Cloud Gaming działa już na konsolach Series X
Xbox będzie wkrótce kompatybilny z aplikacjami na Androida?
Nvidia celowo utrzymuje niedobory na rynku kart graficznych?

Oceń ten post