• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Twitch cały czas zyskuje na popularności, streamy ogląda niemal dwa razy więcej osób niż w zeszłym roku. Twórcy postanowili wiec w końcu ulepszyć nieco chat.

Próbowaliście kiedyś napisać coś na chacie Twitch? Jest on co najmniej… chaotyczny. W przypadku nieco mniej znanych streamerów komunikacja jest jeszcze względnie możliwa, ale u tych najpopularniejszych nie ma nawet sensu próbować.

Wasza wiadomość będzie widoczna może ułamek sekundy, zanim przysłoni ją morze kolejnych. O ile w tym przypadku niewiele można zrobić, to Twitch postanowił chociaż usprawnić komunikację na nieco mniejszych streamach.

Zobacz: Monitor gamingowy 144Hz – najlepsze modele

Największym problemem od zawsze było to, kiedy użytkownicy rozpoczynali ze sobą rozmowę. W szczególności, jeśli naraz było prowadzone kilka dialogów. Chat stawał się wtedy po prostu nieczytelny, nie da się przecież śledzić na raz kilku czy nawet kilkunastu osobnych, przeplatanych ze sobą rozmów.

Twitch również dostrzegł ten problem. Już wkrótce będziemy mogli odpowiadać bezpośrednio na wiadomości użytkowników, tworząc prawdziwe wątki. Całość będzie działała na bardzo podobnej zasadzie, co system komentarzy na Facebooku.

Po najechaniu myszką na daną wiadomość, pojawi nam się opcja „odpowiedz”. Możemy następnie wysłać wiadomość, która będzie zawierała informacje komu odpowiadamy. Dodatkowo, każdemu zainteresowanemu umożliwili zobaczenie całego wątku jednym kliknięciem. Znacząco powinno usprawnić to jakiekolwiek rozmowy w serwisie.

Oczywiście, na chaty najpopularniejszych streamerów nie ma raczej rozwiązania. Po prostu nie da się stworzyć systemu, który pozwoliłby na czytelną dyskusję kilkudziesięciu tysięcy osób naraz.

Zobacz też:
Twitch pobił wszelkie rekordy oglądalności w 2020
OBS Studio wspiera już natywnie redukcję szumów Nvidia
Oculus Gaming Showcase – czyli wielka konferencja gier VR

Źródło: Engadget

Oceń ten post