• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

Nowa mobilna konsola do gier od Lenovo – Legion Play trafiła do sprzedaży przed premierą. Znamy więc jej pełną specyfikację.

Wygląda na to, że Lenovo zaliczyło dość poważną wpadkę. Ich niezapowiedziana jeszcze konsola Legion Play trafiła do sprzedaży w Chinach. Prawdopodobnie mówimy tutaj o sprzedaży nieautoryzowanej a egzemplarze mogą pochodzić z nielegalnych źródeł. Całość wygląda, jakby ktoś okradł po prostu magazyn, a konsole mogą być dopiero prototypami.

YouTuber Taki Udon kupił więc jeden egzemplarz, aby sprawdzić co szykuje dla nas Lenovo. Wygląda na to, że Legion Play ma 7-calowy wyświetlacz w formacie 16:9 wspierający HDR10. Do tego znajdziemy w nim dwa głośniki, silniki wibracyjne i akumulator 7000 mAh. To dość klasyczny handheld nieodstający zbyt mocno od konkurencji.

Sprawdź: Przenośna konsola do gier dla dzieci – jaki model wybrać?

Jeśli chodzi o samą specyfikację, to sercem konsoli od Lenovo jest procesor Qualcomm Snapdragon 720G wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Całość opiera się na systemie Android 11 – ciężko nie zauważyć, że do złudzenia przypomina to konsolę Logitech G Cloud. Jedyny dodatek to możliwość wyświetlania obrazu przez USB-C.

Co ciekawe, prototyp Lenovo Legion pochodzi z 2021 roku! Nie wiadomo, czemu firma nie zdecydowała się na wypuszczenie go na rynek. Być może nie byli jednak po prostu przekonani do tej koncepcji. Całkiem prawdopodobne, że jeśli konsola pojawi się już na rynku to jej specyfikacje będzie zupełnie inna – ciężko nie zauważyć, że wygląda ona nieco przestarzale. Youtuber zapłacił za nią 160 dolarów, ale absolutnie nie powinno sugerować nam to finalnej oficjalnej ceny produktu.

Zobacz też:
Radeon RX 6600M trafia do laptopów Lenovo Legion 5
Steam Deck nie otrzyma zbyt szybko wydajniejszej wersji
Konsola do gier dla dzieci – jaka konsola dla dziecka będzie dobra?

Oceń ten post