• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Gry wideo to niezwykle rozwijająca rozrywka. Podpowiadamy więc jaka konsola do gier dla dzieci będzie najlepszym wyborem.

Czy gry wideo są zdrowe dla dzieci?

konsola do gier dla dzieci

Oczywiście, zacznijmy od najbardziej palącej kwestii – czy gry wideo są w ogóle zdrowe? Czy konsola do gier dla dzieci jest jakkolwiek dobrym pomysłem? Odpowiedź na to pytanie brzmi oczywiście „Tak”, ale są pewne ograniczenia.

Gry wideo mogą być zdrowe dla dzieci, pod warunkiem, że są odpowiednio dopasowane do wieku i zainteresowań dziecka oraz oczywiście, jeśli są one właściwie wykorzystywane. Granie w gry może pomóc dzieciom rozwijać umiejętności takie jak myślenie logiczne, kreatywność, szybkie podejmowanie decyzji oraz koordynacja ręka-oko.

Oczywiście, kluczem do sukcesu jest tutaj jednak umiar. Rodzice muszą wyraźnie kontrolować, aby dzieci nie spędzały zbyt wiele czasu przed ekranem oraz to w jakie gry grają. Różnica pomiędzy godzinną sesją w rozwijającą grę taką jak chociażby Minecraft a 6-godzinnym granie w strzelankę od 18 lat jest przecież widoczna gołym okiem.

Dlaczego warto wybrać konsolę dla dziecka?

konsola do gier dla dzieci

Wiecie już, że gry wideo w odpowiednich dawkach absolutnie nie są niczym szkodliwym. Pozostaje zatem pytanie – lepiej wybrać konsolę czy komputer gamingowy dla dziecka? Odpowiedź na to pytanie nie jest niestety zbyt oczywista i zależy od wielu czynników.

Teoretycznie, komputer gamingowy może służyć nie tylko do samych gier. To przecież również narzędzie do pracy i nauki. Niestety, komputer daje nam wyraźnie mniejszą kontrolę nad tym, co robi oraz w co gra nasze dziecko.

Zobacz: Telewizor 43 cale – najlepsze modele

W tej kwestii, konsole mają po prostu zdecydowaną przewagę. Służą one tylko i wyłącznie do rozrywki, czyli gier wideo. Dzięki temu, dzieci nie będą robić na nich innych rzeczy, a zagrają tylko i wyłącznie w gry, które kupimy. Zachowamy więc bardzo dużą kontrolę nad treścią, jaką przyswajać będą nasi podopieczni. W przypadku najmłodszych to przecież bardzo ważna rzecz, prawda?

Konsola do gier dla dzieci – jaki model warto wybrać?

No dobrze, jaka konsola do gier dla dzieci będzie jednak najlepszym wyborem? Już podpowiadamy!

Nintendo Switch

Nintendo Switch

Firmy Nintendo nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Na ich grach wychowały się przecież całe generacje graczy. Tytułu takie jak Pokemon, Super Mario czy Legends of Zelda wciąż pozostają jedyni z najchętniej kupowanych gier na całym świecie. Nintendo Switch to najnowsza konsola do gier tej firmy, które doskonale sprawdzi się również dla dzieci.

Największa zaleta Nintendo Switch to jej przenośność. Może działać ona zarówno jako konsola przenośna, trzymana w ręku jak i podpięta do telewizora. Sprawia to, że sprawdzi się idealnie zarówno w domu jak i na wycieczkach czy wakacjach, nawet w samochodzie.

Sprawdź: Endorfy Viro Plus – recenzja budżetowych słuchawek gamingowych

Sporym atutem jest również bardzo szeroka oferta gier od Nintendo. Znajdziemy tam tytuły wieloosobowe dla całej rodziny, wciągające gry single player ale również gry sportowe wymagające od nas ruchu. Kontrolery, czyli JoyCony mają wbudowane żyroskopy i reagują na ruch. Pozwala to zagrać nam w tytuły taneczne, symulatory sportu czy nawet po prostu uruchomić aplikacje takie jak aerobik!

Przyznacie sami, że brzmi to jak idealna konsola dla dzieci. Jej twórcy tak bardzo o tym pomyśleli, że kartridże z grami są specjalnie pokryte bardzo gorzką substancją, aby najmłodsi podopieczni przez przypadek ich nie połknęli. W dodatku, zapłacimy za nią jedynie około 1500 złotych.

Xbox Series S

Xbox Series S

Xbox to flagowa konsola Microsoftu, której pierwszy model pojawił się na rynku już kilkanaście lat temu. Najnowsza generacja składa się z dwóch modeli – budżetowego i lekkiego Series S i zaawansowanego, ale nieco droższego Series X. Naszym zdaniem, to właśnie Series S może okazać się doskonałą konsolą do gier dla dzieci.

Xbox Series S to klasyczna konsola wymagająca podłączenia do telewizora. Posiada ona wydajny procesor i dysk twardy 512 GB, które pozwalają na grę w gry w wysokiej rozdzielczości i z szybkim czasem reakcji. Ma ona również wbudowane głośniki i mikrofon, co umożliwia grę w trybie wieloosobowym z innymi graczami. Konsola ta jest dobrą opcją dla osób, które chcą cieszyć się wysokiej jakości doświadczeniem z gry w rozsądnej cenie – zapłacimy za nią nieco powyżej 1000 złotych.

Sprawdź: Mysz gamingowa – najlepsze modele

Xbox ma wiele gier przeznaczonych dla dzieci. Obejmują one różne gatunki, takie jak platformówki, gry zręcznościowe, gry logiczne i wiele innych. Wśród najpopularniejszych gier dla dzieci na Xboxie można wymienić m.in. “Minecraft”, “Roblox”, “Lego Marvel Super Heroes”, “Skylanders” i wiele innych. Xbox oferuje również tryb wieloosobowy, co pozwala dzieciom na grę z innymi graczami.

PlayStation 4

PlayStation 4

Sony wydało już co prawdą nową konsolę z serii PlayStation, ale jej cena pozostawia wiele do życzenia. Dla dziecka, czyli jakby nie patrzeć mniej wymagającego gracza znacznie lepiej sprawdzi się nieco starsza konsola do gier, czyli PlayStation 4. Oczywiście, to dalej dość nowoczesny i dobrze działający sprzęt. Mimo to, kupimy ją już za 1200 złotych.

PS4 oferuje wysokiej jakości gry, obsługę gier online oraz dostęp do szerokiej gamy aplikacji, takich jak Netflix czy Spotify co sprawia, że jest użyteczna również dla pozostałych domowników.

Na konsolę Playstation 4 dostępne są gry dla dzieci w każdym wieku. W sklepach możemy znaleźć szeroką gamę tytułów przeznaczonych specjalnie dla dzieci, w tym zarówno gry edukacyjne, jak i zręcznościowe czy przygodowe. Wiele z tych gier jest dostępnych również w wersji cyfrowej, co oznacza, że można je pobrać bezpośrednio na konsolę za pośrednictwem sklepu internetowego Sony. Dzięki temu rodzice mogą wybierać spośród szerokiej gamy gier odpowiednich dla dzieci i dopasować je do ich wieku i zainteresowań.

Zobacz też:
Słuchawki do PS5 – 8 najlepszych modeli słuchawek do PS5
Monitor gamingowy 4K – jaki model wybrać? Ranking 2022

#materiałreklamowy

Oceń ten post