• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 tygodnie temu

Nowa platforma nowe zasady. Max już pozazdrościło Netflixowi i chce już wkrótce zablokować nam możliwość dzielenia się kontem.

Jakiś czas temu Netflix wpadł na niezwykle kontrowersyjny pomysł i zablokował nam możliwość dzielenia się kontem poza gospodarstwem domowym. Wynik był kuriozalny. Użytkownicy zaczęli protesty i masową rezygnację z usługi. Skończyło się tak, że Netflix zarobił coraz więcej a protesty ucichły. Dla innych platform był to wyraźny sygnał – użytkownicy zgodzą się na takie rzeczy.

W poprzednich zasadach HBO Max użytkownik mógł dodać do swojego profilu maksymalnie pięć upoważnionych osób. Istotnym zapisem była możliwość ograniczenia liczby upoważnionych użytkowników oraz warunek, że współdzielenie konta dotyczyło jedynie członków najbliższej rodziny lub tego samego gospodarstwa domowego. No ale tak naprawdę ten pierwszy warunek nie jest możliwy do weryfikacji. Bo jak HBO Max sprawdzi stopień pokrewieństwa pomiędzy dwoma telewizorami?

Sprawdź: Ranking telewizorów 50 cali

Nowa platforma Max wprowadza zmiany w tej kwestii. Kluczowe jest tutaj usunięcie zapisu dotyczącego członków najbliższej rodziny. Jedno gospodarstwo domowe można już bezwzględnie weryfikować – po ID urządzenia, po geolokalizacji, po IP, możliwości jest multum. Dokładnie tak zresztą robi to Netflix.

No i teraz zostaje ważne pytanie. Czy to tylko zmiana na papierze czy regulamin zacznie być w ten sposób przestrzegany? Sam zapis nie oznacza, że serwis na pewno podejmie takie działania przeciwko swoim użytkownikom.

A z innej beczki, przypominam, że Max, czyli nowa odsłona HBO Max zadebiutuje w Polsce już jutro. Czekacie z niecierpliwością?

Zobacz też:
Max wchodzi do Polski – znamy już nasze ceny i pakiety
Disney wykorzysta AI do wyświetlania nam lepszych reklam|
Netflix chwali się doskonałymi wynikami finansowymi

Oceń ten post