• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

Meta odnotowała rekordowy kwartał. Nawet pomimo tego, że stracili 40 miliardów dolarów na Metaverse.

Pamiętacie jeszcze kryptowaluty? Na pewno pamiętacie – ciężko o nich przecież zapomnieć. Być może część z was zapomniała jednak o NFT, czyli obrazkach z certyfikatem autentyczności opartych na blockchainie. Na pewno większość, jeśli nie wszyscy zapomnieli już o metaverse, czyli enigmatycznej wizji wirtualnego świata. Nie zapomniał tylko Mark Zuckerberg, który wciąż liczy na to, że Meta da sobie z tym radę.

Tymczasem, mamy kolejne sprawozdanie finansowe i kolejne potwierdzenie, że metaverse to totalny niewypał. Reality Labs, czyli dział odpowiedzialny za VR, AR i właśnie metaverse wygenerował o 26% mniej zysku niż w poprzednim kwartale. Zysk w ogóle jest tutaj złym określeniem, stracili w tym kwartale 3,7 miliarda dolarów! W sumie, od założenia działu są „w plecy” prawie 40 miliardów dolarów.

Sprawdź: Najlepsze gogle VR – jakie wybrać?

Dlaczego tak się stało? Powodów jest wiele, ale najważniejsze jest to, że metaverse nikogo nie interesuje. Pomysł wydawał się średnio trafiony nawet w czasach pandemii COVID-19. W dodatku, zawiodło wykonanie, pierwsze prototypy wyglądały jak z 2003 a nie 2023 roku co nie pomogło zyskać nowych użytkowników.

Jak wygląda przyszłość metaverse? Cóż tego nie wiadomo, ale obie opcje wyglądają słabo. Meta może narażać się na dalsze straty i wierzyć w swoją wizję. Alternatywnie, mogą zaakceptować porażkę za 40 miliardów dolarów i stwierdzić, że metaverse było błędem. Nic nie brzmi tutaj dobrze.

Zobacz też:
Messenger Lite odchodzi do historii. Meta wyłącza aplikację
Meta ukarana gigantyczną karą – 100 tysięcy dolarów dziennie
Mark Zuckerberg chwali się swoim awatarem w metaverse

Oceń ten post