• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Jakiś czas temu, świat obiegła informacja, że Amazon kupi Metro Goldwyn Mayer za niemal 10 miliardów dolarów. Jak się okazuje, to jeszcze nic pewnego.

Metro Goldwyn Mayer to jedna z największych wytwórni filmowych na świecie. Chyba każdy miłośnik kina doskonale kojarzy ich charakterystyczne intro z ryczącym lwem. Jeśli nie, to z pewnością kojarzycie ich niektóre tytuły – są właścicielami serii takich jak James Bond, Robocop czy Legalna Blondynka.

W sumie, w ich ofercie znajduje się ponad 4000 różnych filmów i liczne seriale. Oczywiście, znaczna część z nich to raczej mało popularne tytuły, ale tak czy inaczej – portfolio jest imponujące. Niestety, firma znalazła się w złej sytuacji finansowej i została zmuszona do sprzedaży. Bardzo szybko pojawił się chętny – Amazon.

Zobacz: Telewizor 65 cali – najlepsze modele

Mogłoby się wydawać, że umowa była już tak naprawdę zamknięta. W sumie czego chcieć więcej – Metro Goldwyn Mayer chciało sprzedać całą firmę za konkretną kwotę, a Amazon chciał ją kupić, akceptując w pełni cenę.

Niestety, napotkali na swojej drodze dość dużego przeciwnika – Federalną Komisję Handlu. Ich zdaniem, konieczne jest zbadanie czy sprzedaż nie spowoduje zbyt dużego monopolu na rynku medialnym. A co jak co, Amazon ma już i tak spory monopol, prawda?

Komisja twierdzi również, że Amazon nie kupuje wcale MGM dla ich własności intelektualnej, a jedynie po to, że wzmocnić pozycję swoich pozostałych serwisów. Oczywiście, kosztem zakupionej firmy, której nie planują jakkolwiek rozwijać.

Zobacz też:
Amazon chce kupić wytwórnię Metro Goldwyn Mayer
Harley-Davidon’s prezentuje elektryczny motocykl LiveWire One
Jeff Bezos nie jest już CEO Amazona. Co dalej z jego karierą?

Oceń ten post