• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 tygodnie temu

Microsoft chce lepiej zintegrować Windows 11 ze smartfonami. Aplikacja Łącze z telefonem dostanie swoje miejsce w menu start.

Komputer czy laptop nie jest jakoś przesadnie zintegrowany ze smartfonem. Microsoft bardzo chciałby to jednak zmienić. Wprowadzą do menu Start Windows 11 dodatkowe okno dedykowane aplikacji Łączę z telefonem. Niestety, nazwa wciąż będzie w naszym języku absurdalnie wręcz nieatrakcyjna, a szkoda. Niemniej, sam pomysł wydaje się bardzo ciekawy.

Przede wszystkim, w tym oknie użytkownicy znajdą najważniejsze funkcje, takich jak połączenia telefoniczne, wiadomości SMS, status smartfona oraz zdjęcia. Będzie można również sprawdzić poziom baterii telefonu i otworzyć opcje związane z łącznością bezprzewodową. Dodatkowo będzie można odbierać powiadomienia ze smartfona.

Sprawdź: Czy można korzystać z telefonu podczas burzy?

Nowa funkcja jest na razie dostępna tylko dla urządzeń z Androidem, ale wersja dla iOS jest już w przygotowaniu. Aktualizacja została udostępniona w aplikacji Łączę z telefonem w wersji 1.24052.124.0 oraz w Windows 11 Insider Preview Build 22635.3790. Czy będzie to coś co przekona użytkowników do Windowsa 11? Tego nie wiadomo, ale zdecydowanie jest to krok w znacznie lepszym kierunku niż dotychczas

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa funkcjonalność trafi do finalnej wersji Windowsa 11. Microsoft ostatnio skupił się za to na wprowadzeniu do Łącze z telefonem dodatkowych opcji, wprowadzając m.in. funkcję „Skanuj tekst”, która pozwala na optyczne rozpoznawanie znaków (OCR). Dzięki temu użytkownicy mogą wyodrębniać tekst z obrazów w galerii telefonu z Androidem bezpośrednio na komputerze. Działa jak na razie trochę wybiórczo, ale uczciwie przyznać należy, że całkiem nieźle.

Zobacz też:
Microsoft zapowiada nowego Xboxa!
Nvidia przebija Apple i dogadania już Microsoft. Amazon w tyle
Windows 10 – znamy już datę zakończenia wsparcia

Oceń ten post