• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Microsoft opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał 2021 roku. Jak się okazuje, sprzedaż laptopów Surface mocno się zatrzymała.

Zanim przejdziemy jednak do samych laptopów, przyjrzyjmy się na moment ogólnym wynikom finansowym. Tutaj sprawa wygląda bardzo dobrze – firma zarobiła w drugim kwartale 2021 roku aż 16,5 miliarda dolarów. To jednak zysk „na czysto”, same przychody wyniosły aż 46 miliardów. W stosunku do poprzedniego roku, jest to poprawa aż o 21% jeśli chodzi o przychody i 47% pod kątem zysków.

Niestety, nie wszystkie segmenty przyniosły tak dobre zyski. Jak się okazuje, sprzedaż laptopów, a w tym Microsoft Surface znacząco spadła. To jedyny segment, w którym firma zanotowała jakikolwiek spadek w stosunku do poprzedniego roku. Warto jednak przyznać, że dość niewielki, bo o jedyne 2%. Niemniej, spadek to spadek. Każdy liczył przecież na wzrosty.

Zobacz: Laptop na studia – jak wybrać dobry model?

Czy użytkownicy nie chcą kupować już laptopów? Czy Microsoft Surface nie jest już pożądany wśród klientów? Cóż, nie do końca, powód jest zupełnie inny.

Przede wszystkim, początek pandemii okazał się gigantycznym boomem na laptopy. Wielu użytkowników odkryło, że potrzebują go koniecznie do pracy zdalnej. Jeszcze inni, zdecydowali się na modernizację, żeby nie pracować codziennie na starym sprzęcie.

Laptopy nie są urządzeniami, które musimy kupować co roku. Po prostu, większość zainteresowanych zrobiła to już rok temu. Dokładnie przez to, obecnie spada ich sprzedaż.

Oprócz tego, Microsoftowi dość mocno dał się we znaki globalny niedobór komponentów elektronicznych. Zwyczajnie nie byli w stanie wyprodukować tak dużo laptopów Surface jak by chcieli. Bez najmniejszych wątpliwości to również odbiło się na sprzedaży.

Zobacz też:
Microsoft nabija się z Apple w reklamie Surface Pro 7
Laptopy Chromebook przestały działać przez jedną literówkę
Jak zdiagnozować komputer – dysk twardy, pamięć RAM i bateria laptopa

Oceń ten post