• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

Nowe Nintendo Switch otrzyma wydajność PS4 i Xbox One? Tak przynajmniej twierdzi Activision, więc raczej można im zaufać.

Jak zapewne wiecie, Microsoft wciąż próbuje kupić Activision-Blizzard. Oczywiście, nie idzie im to wcale w pełni o ich myśli. Wiele organów regulacyjnych jest temu przeciwnych – uważają, że stworzy to groźny dla rynku monopol. Szczególnie sceptyczne jest FTC, czyli amerykańska Federalna Komisja Handlu, która próbuje uniemożliwić zakup i przesłuchuje obie firmy. Proces jest jednak publiczny i dowiadujemy się z niego coraz to nowszych rzeczy.

Zacznijmy od pierwszych informacji – czystym przypadkiem dowiedzieliśmy się, że nowe gry Bethesdy pojawią się na PlayStation, a status następcy Skyrima nie jest wcale oczywisty. Dodatkowo, wiemy, że Microsoft poważnie rozważał kupno Technlandu i CD Projekt Red. Proces wciąga więc coraz więcej firm a tym razem padło na Nintendo.

Sprawdź: Konsola przenośna dla dzieci – jaki model warto wybrać?

Jednym z największych problemów z przejęciem Activision-Blizzard jest seria Call of Duty. Microsoft stara się pokazać zatem, że nawet po fuzji zachowa jej świetną dostępność na wszystkie platformy. Ujawniono więc maile w którym Bobby Kotick i prezes Nintendo omawiają wprowadzenie serii COD na Nintendo Switch. Oczywiście, mowa o konsoli nowej generacji.

Jak się okazuje, będzie miała ona wydajność porównywalną do platform z 8 generacji, czyli do PS4 i Xboxa One. To dość spory skok wydajnościowy, biorąc pod uwagę, że mówimy o handheldzie. Oczywiście, jak na razie są to informacje raczej niepotwierdzone, a raczej zapowiedzieć ewentualnych przyszłych planów.

Zobacz też:
Activision Blizzard nie zostanie przejęte? Wielka Brytania mówi “Nie”
Nintendo zwiększy produkcję Switcha. Popyt jest wciąż olbrzymi
PlayStation 5 Pro – znamy datę premiery!

Oceń ten post