• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Nokia oficjalnie wypuściła już swój najnowszy model C20 Plus. Specyfikacja może nie zachwyca, ale cena wszystko kompensuje.

Jakiś czas temu, Nokia zapowiedziała aż 6 nowych modeli smartfonów – C10, C20, G10, G20, X10 i X20. Seria X to oczywiście najlepsze, flagowe modele, seria C od początku miała być za to bardzo budżetowym rozwiązaniem. Model C20 Plus wydaje się świetnym kompromisem pomiędzy ceną a jakością.

Sercem nowego modelu jest układ Unisoc SC9863A z ośmioma rdzeniami o taktowaniu 1,6 GHz. Dodatkowo, znajdziemy tam GPU IMG8322, 3 GB pamięci RAM i 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Oprócz tego, nowa Nokia obsługuje też karty pamięci microSD aż do 256 GB.

Zobacz: Gadżety do smartfona – najlepsze akcesoria

Nietrudno zauważyć, że nie jest to wcale jakaś wybitna konfiguracja. Na szczęście, Nokia C20 Plus wyposażona jest w system operacyjny Android 11 Go – czyli znacznie lżejszą wersję przeznaczoną na słabsze urządzenia. Nie powinniśmy napotkać więc zbyt dużych problemów z wydajnością.

Niestety, wbudowany w urządzenie aparat nie robi zupełnie dobrego wrażenia. Otrzymamy jedynie główny obiektyw o rozdzielczości 8 Mpix i czujnik głębi 2 Mpix. Na przodzie znajdziemy za to po prostu obiektyw 5 Mpix. Nie jest to więc sprzęt dla zapalonych fotografów.

Nokia C20 Plus wspiera standardy łączności bezprzewodowej 4G LTE, WiFi 802.11 b/g/n i Bluetooth 4.2. Znajdziemy w niej również akcelerometr, czujnik światła i czujnik zbliżeniowy. Całości dopełnia akumulator o pojemności 4950 mAh ładowany mocą 10W.

Jak na razie, wszystko wskazuje na to, że model C20 Plus będzie dostępny niestety jedynie w Chinach. A szkoda – cena robi niesamowicie dobre wrażenie. Zapłacimy za niego równowartość około 400zł!

Zobacz też:
Nokia zapowiedziała 6 nowych smartfonów, w tym X10 i X20
Poco M3 Pro 5G – częściowa specyfikacja już znana!
Nvidia: Smartfony nie są jeszcze gotowe na ray tracing

 

Oceń ten post