• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Poznaliśmy już cenę i większość specyfikacji nadchodzącego modelu Nothing Phone 1. Zapowiada się on dość zaskakująco, ale naprawdę ciekawie.

O Nothing Phone 1 słyszeliśmy już od dawna. Będzie to flagowy telefon firmy założonej przez byłego dyrektora OnePlus. Od dawna reklamowali go jako „iPhone na Androida”. Ma być prosto, elegancko i wydajnie. Tymczasem, okazuje się, że telefon nie będzie wcale flagowcem z prawdziwego zdarzenia.

Sercem Nothing Phone 1 będzie procesor Snapdragon 778G+, czyli dość dobry model, ze średniej półki cenowej. Spodziewaliśmy się raczej modelu Snapdragon 8 Plus Gen 1, ale wygląda na to, że Nothing wie co robi. Zdaniem założyciela firmy, przełoży się to na znacznie lepszą wydajność energetyczną i atrakcyjniejszą cenę.

Sprawdź: Smartfon do 2000 zł – najlepsze modele

Wiemy też, że Phone 1 będzie korzystał z 6,55-calowego wyświetlacza o częstotliwości odświeżania ekranu 120 Hz. To zdecydowanie dobry i sprawdzony wybór. Do tego, mamy również baterię o pojemności 4500 mAh ładowaną mocą 45 W i 8 GB pamięci RAM. Wygląda więc na to, że mówimy o dość dobrym telefonie ze średniej półki.

No dobrze, ale czy Nothing Phone 1 będzie w takim razie również sprzedawany w cenie telefonu ze średniej półki cenowej? Na szczęście tak! Cenę zdradził nam niechcący niemiecki Amazon. Wygląda na to, że za nowy telefon zapłacimy jedynie 550 euro, czyli około 2600 złotych. To bardzo uczciwa cena jak na telefon o takiej specyfikacji. Zapowiada się to naprawdę dobrze!

Zobacz też:
Nothing wypuści latem swojego pierwszego smartfona
Nothing Ear 1 – nowe słuchawki od byłego szefa OnePlus
Xiaomi 12T – nowy flagowiec z mocą ładowania 120 W

Oceń ten post