• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

HP Chromebook to jeden z najbardziej udanych chromebooków na rynku. Teraz producent zdecydował się go jeszcze odświeżyć, dodając nowe procesory Intela 11. generacji. To bardzo dobra wiadomość dla fanów tego typu komputerów.

Jak na laptopa z systemem Chrome OS, HP Chromebook oferuje bardzo dobre komponenty. I tak, HP oferuje go teraz m.in. z procesorem Core i5 11. generacji, a także nośnikiem SSD 256 GB. Do tego otrzymujemy 8 GB pamięci DDR4 oraz sieć WiFi 6. Na baterii ten laptop pracuje 10,5 godz. na jednym ładowaniu.

HP Chromebook x360 14c – świetny sprzęt dla fanów Chrome OS

Odświeżony komputer to ciągle chromebook klasy premium. Ma cienką obudowę, niewielką ramką wokół ekranu, waży zaledwie 1,6 kg i ma 14-calowy ekran Full HD. Dodajmy, że wyświetlacz ma warstwę ochronną Corning Gorilla Glass, a także 360-stopniowe zawiasy. To oczywiście oznacza, że możemy używać laptopa jako tabletu – ma ekran dotykowy, który obsługuje też rysik USI Pen.

Zobacz: Czajniki elektryczne retro

Pozostałe funkcje obejmują podświetlaną klawiaturę, duży i wygodny touchpad, a także czytnik linii papilarnych. Laptop ma dwa wbudowane głośniki, które stroiła firma Bang & Olufsen. Do tego został wyposażony w kamerę internetową 720p i dwa cyfrowe mikrofony.

HP adresuje tego laptopa do studentów, pracowników zdalnych i przeciętnych użytkowników, którzy preferują system Chrome OS i pracę w chmurze. Ceny zaczynają się od ok. 500 dol.

Zobacz też:
Najlepsze laptopy 2020
Laptop na studia

Źródło: Digital Trends.com

Oceń ten post