• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Nowojorska policja zaczęła używać mechanicznych psów. Niestety, nie mają one tak świetnego węchu jak ich żywe odpowiedniki, ale dalej okazują się niezwykle przydatne.

Oczywiście, jeśli mówimy o robopsach, możemy mieć na myśli tylko jeden model. Bez żadnej niespodzianki, nowojorska policja wykorzystuje do pracy znanego i lubianego Spota – robota produkcji Boston Dynamics.

Spot w wydaniu policyjnym nazywa się Digidog i pomaga oficerom w patrolowaniu ulic. W odróżnieniu od zwykłych psów policyjnych nie ma co prawda ostrych zębów siejących postrach wśród przestępców, ma za to na plecach świetną kamerę.

Zobacz: Jaki projektor do domu wybrać

Policja ma w planach wykorzystywać je do regularnego patrolowania ulic. Wygląda wiec na to, że roboty naprawdę będzie chodziły samodzielnie po ulicach Nowego Yorku.

Na razie trwa faza testów, jednak już teraz Digidog pokazał swoje niezwykłe możliwości. Udało mu się dostać samodzielnie na miejsce domniemanego napadu z bronią w ręku. Robot dotarł na miejsce, pokonał schody i stwierdził…, że nikogo tam nie ma. Oszczędził więc policjantom całkiem sporo czasu.

Oczywiście, jego największą zaletą ma być to, że można wysłać go na zwiad w szczególnie niebezpiecznych warunkach. Z racji tego, że wykonany jest w całości z metalu nie grożą mu zbytnio pistolety ani inne niebezpieczne narzędzia. Policjanci będą za to doskonale wiedzieli czego spodziewać się na miejscu i odpowiednio się przygotują.

Zobacz też:
Robopies Boston Dynamics został wyposażony w… pistolet?!
Arizona używa zbugowanego programu do zarządzania więzieniami
Nowy robot wywęszy twoje choroby dokładniej od psiego nosa

Źródło: NYPost

Oceń ten post