• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

Jak co kwartał, duże firmy technologiczne chwalą się swoimi wynikami finansowymi Nvidia ma dużo powodów do dumy – jest lepiej niż kiedykolwiek.

Bez wątpienia, ostatni kwartał był naprawdę świetny dla Nvidii – zapotrzebowanie na karty graficzne było tak duże, że nie nadążali wręcz z produkcją. Zarówno gracze jak i kopalnie kryptowalut prześcigały się w wyścigu o ich produkty. Jak możecie się spodziewać, odbiło się to bardzo pozytywnie na ich zyskach.

Zobacz: Najlepsze karty graficzne – jaki model wybrać?

W drugim kwartale 2022 roku Nvidia zarobiła zawrotne 6,5 miliarda dolarów. Samo to nie robi jednak aż tak dobrego wrażenia, dopóki nie zestawimy go z wynikami z ubiegłego roku. W porównaniu do drugiego kwartału 2021 zyski wzrosły o 68%. Mało która firma może pochwalić się aż tak potężną liczbą. W dodatku, wszystko zapowiada się na to, że uda się utrzymać tendencję wzrostową na względnie podobnym poziomie.

Nvidia to karty graficzne i chmury obliczeniowe

Nvidia nie ukrywa też, co jest ich głównym źródłem dochodu. Jest to oczywiście sprzedaż rewelacyjnych kart graficznych z serii RTX 3000. To właśnie one odpowiadają za największą i przy tym jednocześnie najstabilniejszą część ich operacji. Przez ostatnie 12 miesięcy sprzedali absolutnie każdy wyprodukowany egzemplarz!

W dalszym ciągu bardzo solidnie wygląda jednak ich segment chmur obliczeniowych i usług. W drugim kwartale 2022 roku zarobił aż 2,6 miliarda dolarów. Wyraźnie więc widać, że same karty graficzne to nie wszystko i firma ma dość dobrze zdywersyfikowane źródła dochodu.

Zobacz też:
MSI wprowadza nowe mobilne stacje robocze z grafikami Nvidia RTX
MSI Nvidia CMP 50HX – karty do kopania kryptowalut trafiają na rynek
Nvidia ma kolejne problemy z przejęciem ARM

Oceń ten post